خرمدره با هشت میلیمتر بیشترین بارش را در زنجان ثبت کرد

زنجان - ایرنا - رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش باران در بین مراکز شهری این استان با هشت میلیمتر از ایستگاه هواشناسی خرمدره گزارش شد.

سونا صرفی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده در مراکز شهری این استان، زنجان و ابهر ۷/۸ میلیمتر، آببر طارم، گرماب خدابنده، قیدار و ماهنشان نیز به ترتیب ۷/۶، ۷/۲، ۴/۷ و ۱/۴ میلیمتر بارندگی به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی از جمعه شب وارد منطقه و استان زنجان شده بود و از بعدازظهر امروز /یکشنبه ۲ آذر ماه/ نیز از استان خارج خواهد شد، اظهار داشت: بارش ها در برخی از ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی این استان به دلیل برودت هوا و پایین بودن میزان دما به شکل برف بود.

صرفی افزود: روز دوشنبه /سوم آذر ماه/ نیز بر اثر عبور یک سامانه بارشی از عرض های بالاتر در نیمه شمالی استان بارش های پراکنده پیش بینی می شود و سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه به استان نفوذ خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کمینه دمای هوا صبح دوشنبه زنجان با کاهش همراه خواهد شد، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان کمینه و بیشینه دمای در صائین قلعه ۲ و ۳، خیرآباد ۲ و ۴، زنجان ۲ و ۵، قیدار ۲ و ۶، خرمدره ۳ و ۵، ابهر ۳ و ۴، زرین رود ۳ و ۸، سجاس ۳ و ۸، باش قشلاق گرماب ۳ و ۸، دانشگاه زنجان ۴ و ۶، فرودگاه زنجان ۴ و ۸، گرماب ۴ و ۹، پری ۴ و ۶، دندی ۵ و ۸، ماه نشان ۷ و ۹، آببر ۸ و ۱۱، ورزق ۹ و ۱۲ و گیلوان ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها