۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 84119135
۰ نفر

برچسب‌ها

همت بلند همت

تهران - ایرنا - شهید حاج «محمدابراهیم همت» همواره به بسیجیان عشق می‌ورزید و در سخنان خود از این مجاهدان مخلص تمجید و قدرشناسی می‌کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شهید محمد ابراهیم همت در ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ در شهرضا متولد شد و در ۱۷ اسفند ۶۲ جزیره مجنون به شهادت رسید.
 وی معلم بود و از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بشمار می‌آمد.
 از ویژگی های اخلاقی شهید همت برخورد دوستانه با مردم و رزمندگان بود.
حاج همت کمتر از پنج ماه تا زمان شهادت در عملیات تاریخی و سخت والفجر ۴ که تا اواخر آبان سال ۶۲  طول کشید جمعی از بهترین یاران بسیجی خود را از دست داد. 
در این عملیات با حماسه آفرینی رزمندگان اسلام ارتفاعات کانی مانگا آزاد شد.
شهید حاج همت فرمانده لشگر ۲۷ محمد رسول الله(ص) روز دوم آذر سال ۶۲ در جمع همرزمان و بسیجیان گفت: ما در این عملیات، خیلی از عزیزان را از دست دادیم. خیلی از بچه های مؤمن، شریف و دریادل ما در این عملیات بزرگ در گمنامی به شهادت رسیدند.

وی افزود: آنان خیلی عظمت داشتند، فقط خداست که عظمت آنان را می داند ما قادر به درک این عظمت نیستیم، زیرا از حقایق عالم غیب بی خبریم.
این شهید عالی مقام ادامه داد: شهدایی گرانقدر همچون «برادر اکبر حاجی پور، برادر مهدی خندان، برادر علی اصغر رنجبران، حاج عباس ورامینی، برادرمان غلامرضا نظام آبادی، برادر ابراهیم علی معصومی، برادر میرحمید موسوی» و همه شهدای بسیجی که همه آنها  دلاورانه به فیض شهادت نائل آمدند.
سردار همت تاکید کرد: شما برادران بسیجی در طول این 6 ماه در جبهه وقایع و حوادث بسیاری را از نزدیک دیدید و درس های بزرگی آموختید. شما خود شاهد بودید که سردار شجاعتان «اکبر حاجی پور» چگونه شهید شد. شما دیدید که شیر کوهستان «مهدی خندان» چگونه بر روی قله ۱۹۰۴ به شهادت رسید.
وی تصریح کرد: امروز، شما با کوله باری از خاطرات و درس های عبرت به شهرها و خانه هایتان باز می گردید این مسئولیت بزرگ، بر دوش شماست تا آنچه را که در این 6 ماه شاهد بودید برای مردمی که در پشت جبهه تشنه دانستن این حقایق هستند، بازگو کنید و در تاریخ، برای نسل های آینده، به یادگار بگذارید.
شهید همت خاطر نشان کرد: ان شاءاللّه بتوانید راه شهدا راه عزیزانی مثل حاجی پور و خندان و ورامینی و معصومی و همه شهیدان عزیز این عملیات را، محکم و پر قدرت ادامه بدهید و بدانید ای عزیزان ما در پیمودن این راه باید ثابت قدم باشیم.
همت پس از انقلاب و در سال ۱۳۶۱ مدت کوتاهی را در جبهه جنگ لبنان و اسراییل گذراند، سپس به ایران بازگشت و در جبهه‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌هایی، چون فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان و خیبر مسئولیت‌هایی را از حمله فرمانده سپاه مریوان فرماندهی لشکر ۲۷ و سپاه قدر  را عهده‌دار بود. او در اسفند ۶۲ در جریان عملیات خیبر شهید شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار جامعه