فرماندار: تردد به بیجار تابع قوانین ستاد کرونا است

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: ورود و خروج خودروهای شخصی به این شهرستان تابع قوانین ستاد کروناست و انتظار داریم مردم در اجرای محدودیت‌ها، همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز سه‌شنبه افزود: پلیس راهور و پلیس انتظامی شهرستان بیجار در وردی شهرستان از سمت استان زنجان مستقر خواهد بود و طبق دستور عمل، فقط پلاک های بومی استان که برای رسیدن به شهر خود باید از بیجار عبور کنند اجازه خواهند داشت و سایر پلاک های غیر بومی، ممنوعیت دارند.

وی افزود: ستاد کرونا با ورود پلیس راهنمایی و انتظامی در ورودی شهرستان بیجار سمت محور بیجار دیواندره هم از ورود خودروهای بومی به بیجار جلوگیری خواهند کرد و فقط خودروهای غیر بومی حق عبور از این مسیر و خروج از محور بیجار به زنجان و بیجار به همدان خواهند داشت.

فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به اینکه در صورت عدم رعایت قانون منع ورود و خروج توسط مردم رعایت نگردد جرایم نقدی اعمال خواهد شد تصریح کرد: طبق اطلاعیه های منتشر شده، بر اساس ورود و خروج از شهرهای وضعیت قرمز، بحرانی و سیاه حداقل پنج میلیون ریال تا ۱۰ میلیون ریال جریمه بابت هر ۲۴ ساعت حضور خواهند شد.

او در مورد اینکه چرا شهرستان بیجار تاکنون وضعیت زرد و سفید را تجربه نکرده است تاکید کرد: شهرستان بیجار با جمعیت ۸۹ هزار نفر در موقعیت ورودی استان کردستان قرار دارد و با سه استان و دارای پنج محور بین شهری دارد.

ورمقانی گفت: هیچ شهرستانی در کشور وجود ندارد که سه برابر جمعیت ساکن در منطقه، در سایر شهرهای همسایه مهاجر داشته باشد که یا برای شغل و درآمد باید در رفت و برگشت باشند و یا به دلایل دیگر آخر هفته و تعطیلات به بیجار خواهند آمد.

وی ادامه داد: در تعطیلات کرونایی، تعطیلات نوروز، تعطیلاتی که به مناسبت های دینی در کشور داریم، بیجار همواره یکی از شلوغ ترین و پر ترافیک ترین شهرهای استان کردستان خواهد بود که نمی توان مانع ورود آن ها شد.

فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به اینکه مردمان دیار گروس بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند تصریح کرد: کاش این صفت مهمان نوازی بیجار در این شرایط ویژه کرونای بسیار کاهش می یافت و بدون تعارف از پذیریش مسافران و اقوام پرهیز کنند.

او بار دیگر از عموم مردم درخواست کرد: اگر جان خود و عزیزانتان را دوست دارید، به احترام همین عشق و علاقه، در خانه و در شهر خود بمانید و از مسافرت به هر دلیل پرهز و اجتناب کنید.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با یک ماه وضعیت بحرانی و سیاه کرونایی و تدابیر سخت ستاد کرونا در تعطیلی بازاریان و اصناف، فعالیت ۵۰ درصدی ادارات دولتی به سمت وضعیت نارنجی نزدیک شده است و در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان استان شامل سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.

در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.

در حال حاضر ۶۹۰بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۴۱۹ نفر در سنندج، ۵۴ نفر در سقز، ۶۸ نفر در مریوان، ۴۴ نفر در قروه، ۳۵ نفر در کامیاران، ۲۵ نفر در بانه، نفر در بیجار، ۱۶ نفر در دیواندره، چهار نفر در دهگلان و  ۳ نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دوشنبه دوم آذر در مجموع ۱۲ هزار و ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۴۵۳ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۸۶۶ هزار و ۸۲۱ نفر رسیده و ۴۵ هزار و  ۲۵۵ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها