واکسن آنفلوآنزای مورد نیاز زنان باردار شاهین‌دژی تامین شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: با تامین واکسن آنفلوآنزا مورد نیاز این شهرستان، زنان باردار و بیماران مبتلا به بیماری MS برای تزریق این واکسن می‌توانند به مرکز بهداشت مراجعه کنند.

امین قلندرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسن آنفلوآنزا در واحد بیماری‌های مرکز بهداشت این شهرستان موجود است و افراد واجد شرایط در اسرع وقت به این مرکز واقع در محله "قزلناو" مراجعه و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار واکسیناسیون آنفلوآنزا زنان باردار به صورت رایگان انجام می‌شود. ادامه داد: همه تلاش خود را برای تامین واکسن آنفلوآنزا انجام می‌دهیم تا گروه‌های آسیب‌پذیر و به ویژه مادران باردار از این واکست برخوردار شوند. 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان که در معرض خطر هستند نیز این واکسن را دریافت خواهند کرد اظهار داشت: میزان دوز واکسنی که دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در اختیار این شبکه قرار داده برای مادران باردار و در بیمارستان‌ برای بیماران گروه‌های پرخطر و کادر بهداشت و درمان تزریق می‌شود.

قلندرزاده با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۹۰ درصد زنان باردار شاهین دژ این واکسن را تزریق کرده اند، اضافه کرد: بقیه مادران باردار نیز برای سلامت خود به مرکز بهداشت مراجعه و پرونده بهداشتی خود را ثبت و واکسن آنفلوآنزا را به صورت رایگان تزریق کنند.

وی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط همه گروه‌های مختلف جامعه در شرایط فعلی شیوع کرونا نیز اضافه کرد: رعایت نکردن موازین و پروتکل‌های بهداشتی زمینه‌ساز همه‌گیری بیشتر ویروس کرونا شده و این امر می‌تواند به قرمز شدن وضعیت این شهرستان و در نتیجه اعمال محدودیت‌های بیشتر و شدیدتر شود.

امسال ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا برای واکسینه شدن همه مادران باردار وارد کشور شده است.

شهرستان شاهین‌دژ با بیش از ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان‌غربی قرار دارد و بیمارستان شهید راثی با ۸۶ تخت فعال تنها بیمارستان این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha