تمرینات آماده سازی تیم فوتبال شهدای گروس برای حضور در لیگ سه

سنندج - ایرنا - رییس هیات فوتبال بیجار با اشاره به تاخیر پیش آمده در آغاز مسابقات فوتبال به علت شیوع ویروس کرونا گفت: تمرینات آماده سازی تیم شهدای گروس برغم همه کمبودها در این فصل سرد آغاز شده است.

امید یوسفیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرایط ویژه کرونایی و همچنین سرمای هوا، تجربه جدیدی برای بازیکنان این تیم است ضمن اینکه حضور آنها در رقابت های لیگ کشوری نقطه عطفی برای کهن دیار گروس خواهد بود.

وی با تشریح مسابقات کشوری لیگ سه که از اول دی شروع می‌شود، اضافه کرد: امیدواریم با تلاش و زحمت بازیکنان و کادر فنی تیم شهدای گروس در لیگ سه بمانیم و تجربه خوبی برای حضور در لیگ‌های بالاتر بدست آوریم.

رییس هیات فوتبال بیجار با اشاره به اینکه با کمبود بازیکن شاخص برای حضور در تیم در شهرستان روبرو هستیم و برای تکمیل تیم،  بازیکن از دیگر شهرها جذب کردیم، افزود: کادر فنی و مدیریت تیم وضعیت مناسبی دارند فقط مشکلاتی مثل جایگاه تماشاچیان، زمین تمرین و از همه مهمتر محل رختکن استادیوم بیجار نیاز به توجه و اقدام اساسی دارد.

وی تاکید کرد: رختکن استادیوم تیر ماه امسال مورد بازدید مسوولین استانی و شهرستانی قرار گرفت و مقرر شد پیمانکار ظرف ۴۵ روز آن را تکمیل کند ولی تاکنون کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت دارد و با وضعیت آب و هوایی امکان کار عمرانی نیست و به مسابقات امسال نمی‌رسد.

یوسفیان با اشاره به اینکه در حال حاضر از سالن چند منظوره بعنوان رختکن استفاده می‌شود،  گفت: این سالن هم مشکلات حقوقی دارد ضمن اینکه سیستم گرمایشی ندارد و از نظر سرویس بهداشتی و نور مناسب نیز نقص دارد.

وی با توضیح اینکه قصد داریم در مسابقات نام و آوازه بیجار گروس را تداعی کنیم، یادآور شد: مشکلات زیادی در خصوص سالن سرپوشیده وجود دارد که حتی برای استفاده فوتسال هم مناسب نیست امّا قرار است تا آخر هفته این مشکلات مرتفع شود.

تیم شهدای گروس از روحیه بالایی برای پیروزی برخوردار است

سرمربی تیم شهدای گروس هم به خبرنگار ایرنا گفت: تمرینات تیم در این شرایط ویژه شهرستان با همکاری ستاد کرونا آغاز شده و خوشبختانه بازیکنان و اعضای تیم از روحیه بالایی برای حضوری قدرتمند در لیگ برخوردار هستند.

سیداحمد بیاتیان با تشریح اینکه مسابقات اوایل دی در کشور آغاز خواهد شد، اظهار داشت: شرایط فنی تیم عالی است و با روحیه بالایی که برای پیروزی داریم، امیدواریم با صعود از مرحله اول دوره بعدی در لیگ دسته ۲ حاضر باشیم.

وی به مشکلاتی در مورد جذب بازیکن بومی در تیم اشاره کرد و افزود: متاسفانه برای تکمیل تیم از بازیکنان غیر بومی استفاده کردیم ولی با صعود به مراحل بعدی امید داریم همراه تیم آوالان کامیاران جواز حضور در لیگ دسته ۲ را کسب کنیم.

پروژه بازسازی استادیوم ۱۷ شهریور بیجار در سه فاز تعریف شده است

رییس اداره ورزش و جوانان بیجار هم در مورد وضعیت این تیم به خبرنگار ایرنا گفت: پروژه بازسازی استادیوم ۱۷ شهریور در سه فاز تعریف شده که فاز اول آن اجرایی و به بهره برداری رسیده است.

افشین فرخیان اظهار داشت: فاز اول استادیوم شامل جدول گذاری و فنس کشی بود که پنج میلیارد ریال برای آن هزینه شد و فاز دوم که ایجاد رختکن تیم‌ها است با پیشرفت ۴۰ درصدی و اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی در حال احداث است.

وی افزود: فاز سوم پروژه بازسازی استادیوم ۱۷ شهریور، ترمیم و ساخت سکوی تماشاچیان است که به علت حجم گسترده کار، ۲۰ میلیارد ریال نیاز دارد و در صورت تامین منابع مالی اقدامات اولیه آن در فصل کاری مانده صورت خواهد گرفت.

رییس اداره ورزش و جوانان بیجار با تایید مشکلات موجود در سالن چند منظوره تاکید کرد: این سالن چند منظوره یکی از مجهزترین سالن های سرپوشیده شهرستان است که به علت بی مسوولیتی مستأجرهای متعدد دچار خسارت شده است.

او یادآور شد: موتورخانه سیستم گرمایشی سالن چند منظوره در مدت اجاره فرسوده شده و با ورود اداره ورزش و جوانان، عملیات تعمیر و بازسازی تأسیسات آغاز شد که با پیشرفت ۸۰ درصدی در هفته اول آذر فعال خواهد شد.

رختکن مهمترین مشکل بازیکنان تیم است

یکی از بازیکنان تیم شهدای گروس هم می‌گوید: نبود یک رختکن استاندارد و مناسب و البته با سیستم گرمایشی، مهمترین مشکلی بازیکنان این تیم است که مدیریت تیم پیگیر رفع این مشکل است.

میثم مرادزاده یادآور شد: در حال حاضر از رختکن سالن چند منظوره استفاده می‌کنیم که این مجموعه نیز دارای یک سرویس بهداشتی (۲ چشمه توالت) تمیز و قابل استفاده است.

وی ادامه می‌دهد: آمادگی تیم که خوب است چون از خرداد تمرینات بطور مداوم در حال انجام است ابتدا قرار بود مسابقات مهرماه برگزار شود که با شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاد و احتمالا اول دی آغاز خواهد شد.

این بازیکن تیم شهدای گروس با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت آب وهوایی، در فصل مسابقات با مشکل بارش برف و باران و کاهش شدید دمای هوا در بیجار روبرو خواهیم شد،  گفت: در صورت عدم تامین کاور برای زمین فوتبال، برای ادامه مسابقه و تمرین باید به سنندج برویم.

مسابقات لیگ کشور طبق برنامه فدراسیون فوتبال کشور اول دی ماه آغاز خواهد شد و شهرستان بیجار هم میزبان ۶ بازی است.

تیم شهدای گروس با ۳۲ بازیکن که هفت نفر آنها غیر بومی و از شهرهای همدان، ایلام، زنجان و نوشهر هستند در این دوره از مسابقات شرکت دارد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =