۱۴ واحد صنفی در اردکان پلمب شد و ۲ خبر کوتاه  از استان یزد

یزد- ایرنا - پلمب ۱۴ واحد صنفی متخلف در اردکان ، انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه یزد به عنوان سخنران برتر در همایش بین‌المللی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی تهران و گشت مشترک بازرسی با حضور ماموران اتاق اصناف، مرکز بهداشت و اماکن نیروی انتظامی در بازار از جمله خبرهای رو یکشنبه استان یزد است.

فرماندار اردکان گفت: در پی بی‌توجهی به مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا،  ۱۴ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شد 

بهروز شهابی زاد روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این واحدها شامل باتری‌سازی، آرایشگاه مردانه، تعویض‌روغنی ، حلوا و ارده‌سازی،تراشکاری، نمایشگاه کاشی، فروشگاه درهای ضدسرقت، فروش ضایعات و صافکاری اتومبیل است.

وی اظهار کرد: در طرح جدید، زمان پایان کار اصناف به‌ غیر از فروشندگان موادغذایی و دارویی ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه و برای فروشندگان مواد غذایی، ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه تعیین شده است.

 فرماندار اردکان تصریح کرد: نظارت بر رعایت مصوبات ستاد کرونا با جدیت در روزهای آتی ادامه دارد.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

یزد

همچنین محمدرضا صادقیان شاهی عضو هیات علمی دانشگاه یزد به عنوان سخنران برتر دوازدهمین همایش بین‌المللی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی که آبان ماه گذشته در تهران برگزار شد، انتخاب  شد و موضوع سخنرانی وی «ورزش و بیماری‌های دیابت و قلبی عروقی» بود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این واحد دانشگاهی، این همایش با مشارکت و همکاری استادان، دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و خارجی از ۱۶ دانشگاه، تعدادی از فدراسیون ورزشی و سازمان های مرتبط با موضوع همایش، با همت پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ‌صورت مجازی برگزار شد. 

این همایش با هدف هم‌اندیشی و تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، حرکت در راستای تأمین نیازهای جامعه، توانمندسازی در مسیر تدبیر و امید، توسعه ملی و بین‌المللی، اعضای علمی و اجرایی در حوزه ورزش ایران، با شعار «توسعه فناوری ورزشی برای زندگی فعال» قرار بود، اسفند ماه سال گذشته در تهران برگزار شود که به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
در این همایش ۴۰۰ عضو هیأت علمی از ۳۵ دانشگاه کشور به‌عنوان کمیته علمی مشارکت و ۱۰۰ عضو هیأت علمی هم به ‌عنوان اعضای هیأت رییسه پنل‌ها، مدیریت این رویداد علمی را بر عهده داشتند.
همچنین از ۷۵۱ مقاله ارسالی، ۵۸۰ مقاله پذیرش شد که از این تعداد، ۱۱۰ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه در قالب پوستر، ارایه شد و ۲۹ استاد برجسته بین‌المللی نیز به‌ عنوان سخنران کلیدی و یا مدرس کارگاه، مشارکت داشتند.
محورهای همایش فعالیت بدنی، تندرستی و پیشگیری از بیماری، فناوری و نوآوری سیاست‌گذاری و توسعه پایدار ، صنعت ورزش، مطالعات روانشناختی و توسعه فرهنگی و اجتماعی، توسعه ورزش بانوان،قهرمانی و حرفه‌ای و تربیت‌بدنی ویژه (ورزش برای بیماران و افراد باکم توانی) ،ورزش و رسانه فرصت مغتنمی برای ارتقای سطح علمی و کاربردی بومی و منطقه‌ای در حوزه علوم ورزشی و رشته‌های وابسته اعلام شد.

یزد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) استان یزد گفت: در اجرای تصمیم ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا این سازمان با انجام گشت های مشترک بازرسی با حضور ماموران اتاق اصناف، مرکز بهداشت، اماکن نیروی انتظامی، روزانه در ۲ نوبت صبح و عصر از واحدهای صنفی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام می کند.

به گزارش روز یکشنبه  روابط عمومی این سازمان  محمدرضا علمداریزدی اظهار کرد : در راستای هماهنگی با برخی از مراکز بهداشتی شهرستان برای تهیه اقلام مورد نیاز بهداشتی شامل دستگاه اکسیژن با شناسایی واحدهای صنعتی تولید داخل ، اقدامات لازم برای شناسایی ، اطلاع رسانی و هماهنگی با مدیران این واحدها انجام شده است.

رییس سازمان صمت یزد افزود: هماهنگی و همکاری با مرکز بهداشت برای نظارت بر فعالیت نانوایان در جهت جلوگیری از شیوع کرونا  از طریق تهیه  بروشورهای مربوطه ، ارسال روزانه پیامک های اطلاع رسانی مربوط به رعایت پروتکلهای بهداشتی و نیز ساعت فعالیت آنها از طریق اتحادیه مورد نظر نیز در دستور کار این سازمان قرار گرفته و از ناحیه اداره های ذی ربط در حال اجراست.

علمدار یزدی ادامه داد: هماهنگی با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد و اتحادیه صنف تجهیزات پزشکی و الزام به ثبت نام و درج موجودی اقلام مشمول در مبارزه با کرونا نظیر ماسک ، الکل ، ژل ، محلول ضد عفونی و انواع دستکش توسط ۳۰۰ واحد صنفی و داروخانه و مراکز تولید و پخش استان در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا از دیگر اقدامات این سازمان در زمینه نظارت بر اقلام بهداشتی مرتبط با کروناست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =