گردنه عسل‌کشان شهرستان کوهرنگ مسدود شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: با نخستین بارش برف در سالجاری گردنه عسل‌کشان در محور دهستان موگویی به شهر چهلگرد بسته شد.

عزیزالله روشن روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محور سخت‌گذر که راه ارتباطی اصلی ۱۵ روستای بخش بازفت با شهر چلگرد به شمار می‌رود تا بهار سال آینده مسدود می‌ماند و سپس به همت راهداران بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: سایر محورهای ارتباطی استان باز است و تردد در این محورها روان گزارش شده است این در حالی است که رانندگان باید برای تردد در محورهای سخت‌گذر، کوهستانی و برف‌گیر خودروهای خود را مجهز به زنجیرچرخ کرده باشند تا با مشکل تردد مواجه نشوند.

روشن با اشاره به آمادگی ۴۲ گروه(اکیپ)راهداری در قالب ۴۵۰ نیرو در محورهای ارتباطی استان، تصریح کرد: همچنین ۴۲ راهدارخانه فعال در استان تجهیز و برای راهداری زمستانه آماده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین، سنگین و برف‌خور نیز تجهیز شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

روشن به رانندگان توصیه کرد تا در فصل سرما و بارش برای تردد در محورهای ارتباطی زنجیرچرخ و سایر وسایل ایمنی همراه خود داشته باشند و از ترددهای غیرضرور در محورهای ارتباطی برف‌گیر و سخت‌گذر خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه بارشی فعال در استان چهارمحال و بختیاری که از روز پنجشنبه فعالیت خود را در این استان آغاز کرده ۲۳ سانتی‌متر برف در ایستگاه چلگرد به همراه داشته است.

این در حالی است که این میزان برف در گردنه‌ها و ارتفاعات این شهرستان بیش از ۳۰ سانتی‌متر گزارش شده است.

شهرستان کوهرنگ در حدود ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها