توزیع ۳ هزار دستگاه لوازم خانگی بین محرومان جنوب سیستان و بلوچستان

تهران - ایرنا- معاون بنیاد مستضعفان از آغاز روند توزیع بیش از ۳ هزار دستگاه یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و ماشین لباسشویی میان مددجویان کمیته امداد در ۵ منطقه محروم جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بنیاد مستضعفان، «محسن منصوری» افزود: سه هزارو یکصد دستگاه لوازم خانگی میان مددجویان ۵ منطقه قصرقند، حاشیه چابهار، نیکشهر، کنارک و دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان توزیع خواهد شد.

وی اظهار کرد: پس از سفر رئیس بنیاد مستضعفان به جنوب استان سیستان و بلوچستان و بازدید از مناطق محروم قصرقند و حاشیه چابهار، مقرر شد تا ۵۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان به منظور فراهم کردن زیرساخت های لازم برای ساکنان محروم حاشیه چابهار تخصیص داده شود تا مشکلات تامین برق، آّب شرب، زیرساخت های آموزشی و مراکز بهداشت ساکنان این مناطق رفع شود.

به گفته معاون بنیاد مستضعفان، علاوه بر این، با دستور رئیس بنیاد، ۱۵ میلیارد تومان برای تامین لوازم خانگی ضروری و تکمیل خانه مددجویان تحت پوشش بهزیستی و ۲۹ میلیارد تومان برای مددجویان کمیته امداد نیز درنظر گرفته شد.

وی افزود:  به دنبال این دستورات، در هفتههای گذشته، بیش از ۴ هزار دستگاه ویلچر، یخچال، کولر گازی، اجاق گاز، چرخ خیاطی و فرش میان مددجویان سازمان بهزیستی در این شهرستان ها توزیع شد و امروز روند توزیع بیش از ۳ هزارو ۱۰۰ قلم کالای ضروری برای مددجویان کمیته امداد کلید خورد.

منصوری یادآور شد: علاوه بر این کمک ها، بنیاد مستضعفان ۱۰ هزار سبد کالا با اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان نیز بین اقشار ضعیف جنوب استان، توزیع کرد.

به گزارش ایرنا،‌ «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان تیرماه امسال در سفر ۲ روزه به استان سیستان و بلوچستان اقدام به افتتاح چند پروژه و بازدید از بندرچابهار ،قصرقند و زهک کرد.افتتاح ۷۴ کلاس مدرسه، مرکز خانه بهداشت و چندین زمین ورزشی چمن مصنوعی در شهرستان قصرقند از توابع استان سیستان و بلوچستان، تامین شبکه برق مناطق حاشیه ای چابهار، بازدید ازنیروگاه سیکل ترکیبی چابهار از جمله برنامه های این سفر بود.

رییس بنیاد مستضعفان همچنین در این سفر از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و اجرای برخی طرح‌های قصرقند توسط بنیاد مستضعفان خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha