استاندار ایلام: مصوبات حمایتی آسیب‌دیدگان کرونا تمدید شد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: مصوبات اسفندماه سال گذشته و فروردین‌ماه امسال دولت برای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا و اقشار ضعیف جامعه دوباره تمدید شد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی در گفت و گوی خبری اظهار داشت: برای حمایت از اقشار ضعیف و کسبه خسارت دیده از کرونا مصوباتی نظیر امهال بدهی‌های بانکی، مالیات بر ارزش افزوده و بدهی‌های تامین اجتماعی، بدون اثر بودن چک تا مدت معین و کمک به هزینه‌های جاری فروشگاه‌ها دوباره تمدید شد.

وی یادآور شد: دولت برای حمایت از اقشار ضعیف و کسبه آسیب‌دیده از کرونا علاوه بر تمدید مصوبات حمایتی کرونا، مبلغ ۱۰ میلیون ریال وام بدون بهره به ۱۰ هزار نفر از سرپرستان خانوارهایی که فاقد حقوق ثابت هستند، اعطا می‌کند.

وی تاکید کرد: دولت همچنین مصوب کرد به مدت چهار ماه به افرادی که فاقد حقوق ثابت هستند کمک هزینه یک میلیون ریالی را به صورت ماهانه پرداخت کند.

استاندار ایلام از افزایش سه برابری نمونه‌گیری برای تسریع در شناسایی مبتلایان کرونا خبر داد و گفت: این افزایش سه برابری مربوط به همه کشور است بنابراین میزان تست کرونا در مقایسه با گذشته در استان بیشتر شده است و به تناسب آن آمار مبتلایان استانی نیز افزایش می‌یابد.

سلیمانی‌دشتکی افزود: مزایای افزایش نمونه‌گیری کرونا در استان تسریع در شناسایی افرادی است که از بیماری خود اطلاع ندارند که این افراد نیز بلافاصله پس از شناسایی، قرنطینه و در نهایت درمان می‌شوند. 

وی با اشاره به آمار مبتلایان و فوتی ناشی از کرونا در استان، یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان ۲۱ هزار ۳۰۰ نفر مبتلا و ۵۴۵ نفر نیز جان خود را دست داده‌اند.

وی با تسلیت به خانواده فوتی‌های  کرونا در استان، افزود: همچنان در غم از دست دادن این عزیزان همه عزادار هستیم و از مردم استان خواستاریم که برای حفظ سلامتی خود و دیگران، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: مردم به خاطر حفظ سلامت خود و جلوگیری از ابتلای دیگران به کرونا، پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که اعمال دقیق محدودیت‌های جدید کرونا با همکاری  مردم نتیجه بخش است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام استاندار ایلام، سه طرح عمده کرونایی شامل مدیریت، نظارت و آموزش محله محور، محدودیت تردد و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی و تعطیلی نسبتا وسیع در سیستم اداری و بازار از روز شنبه در این استان اجرایی شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات، شهرستان‌های ایلام و چرداول در وضعیت قرمز، سیروان، ایوان، مهران، دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر و ملکشاهی در وضعیت نارنجی و تنها هلیلان در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها