همراهی مردم ایوان در دومین روز محدودیت‌های کرونایی

ایلام - ایرنا - محدودیت‌های جدید کرونایی از صبح روز گذشته اول آذرماه همزمان با سراسر کشور در استان ایلام نیز آغاز شد و گزارش میدانی خبرنگار ایرنا حاکی از همراهی مردم ایوان با این محدودیت‌ها دارد.

به گزارش ایرنا، طرح محدودیت‌های جدید کرونایی همزمان با سراسر کشور در شهرستان ایوان اجرا شد و بار دیگر مردم و مسوولان این شهرستان با همدلی و همراهی در تلاشند تا از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شهرستان ایوان در موج سوم شیوع ویروس کرونا از وضعیت نارنجی برخوردار است، براساس وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا، فعالیت مشاغل گروه یک و دو در سطح شهرستان ایوان بلامانع و فعالیت مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ ممنوع است.

روز گذشته و در اولین روز محدودیت های کرونایی که به تناسب رنگ بندی کرونایی از طیف قرمز، نارنجی و زرد اعمال شده است، شهرستان ایوان با بارندگی شدید همراه بود که این امر باعث شد تا خیابان های این شهر اکثرا تعطیل و خلوت تر از حد معمول به نظر برسد.

بنا بر مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا روز دوم محدودیت ها در شهر ایوان نیز نشان از همراهی مردم دارد و خیابان های خلوت شهر گواه این مطلب است، گشتی در سطح شهر ایوان حکایت از خلوتی خیابان های این شهر دارد.

با وجود فعالیت مشاغل ۱ و ۲ همانند روزهای قبل اما باز هم بازار سطح شهر ایوان خلوت است، اگر چه تخلف برخی کسبه مشاغلی که باید تعطیل باشند دیده می شود اما تعداد آن ها در تعطیلی گسترده بازار به چشم نمی آید.

با توجه به محدودیت تردد خودروهای غیربومی به مناطق با وضعیت قرمز، ورودی شهرستان ایوان مسدود و از ورود خودروهای غیربومی به داخل شهر جلوگیری می شود.

ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد روز بعد، دیگر محدودیت اعمال شده در مناطق با وضعیت نارنجی است و بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا خیابان‌های شهرستان ایوان کمترین میزان تردد خودروها را طی ایام شیوع ویروس کرونا شاهد بود.

فرماندار ایوان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تشدید گشت زنی گروه‌های نظارتی در سطح شهر در خصوص محدودیت های جدید اعمال شده در این شهرستان گفت: همکاری اکثر اصناف در دومین اعمال محدودیت‌ ستاد ملی مبارزه با کرونا، مناسب بوده و محدویت‌ها را رعایت کرده اند.

امیدعلی سبزی افزود: همزمان با اعمال محدودیت‌های جدید از روز گذشته و برای حفظ سلامتی مردم، ورود مسافران، خودروهای شخصی با پلاک غیربومی تحت هر عنوانی به این شهر ممنوع بوده و ممانعت می‌شود.

وی با اظهار امیدواری برای همراهی مردم با این محدودیت‌ها تاکید کرد: تیم های پلیس انتظامی و راهور در مبادی ورودی شهر ایوان مستقر هستند و ورود و خروج خودروها را کنترل می کنند.

فرماندار ایوان بر لزوم اجتناب از برگزاری دورهمی‌ها، مراسم عزا و شادی در شرایط کنونی تاکید کرد و افزود: در صورت مشاهده و گزارش برگزاری چنین مراسم‌هایی، بشدت با متخلفان برخورد خواهد شد چرا که حفظ سلامتی مردم اولویت است.

وی با قدردانی از همراهی مردم و کسبه شهرستان از آنان خواست: تا با مسوولان در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی همراهی کنند به امید آنکه شاهد بهبود شرایط شیوع این بیماری در ایوان باشیم.

بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونا از روز شنبه اول آذرماه به مدت ۲ هفته، علاوه بر محدودیت فعالیت مشاغل گروه‌های چهارگانه بر اساس تقسیم‌بندی مناطق به سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد، از تردد خودروها به مناطق قرمز نیز جلوگیری می‌شود.

ایوان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است و تاکنون ۲ هزار و ۱۷۸ نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =