محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی تا ۸۰ درصد اجرا شد

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی و جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد: طرح جامع اعمال محدودیت‌های کرونایی در نخستین روز آن تا ۸۰ درصد در شهرستان‌های استان اجرا شد.

علیار راستگو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به این سوال که در نخستین روز اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی در آذربایجان شرقی چند درصد مردم آن را رعایت کردند، افزود: با توجه به اینکه دیروز ابتدای اجرای طرح بود، ۵۰ درصد مردم محدودیت های اعلامی را رعایت کردند.

وی افزود: بدیهی است که میزان رعایت محدودیت های کرونایی در استان در روزهای آتی افزایش خواهد یافت.

وی اظهار کرد: دیروز مشکل حادی که مانع اجرای طرح مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت‌های کرونایی باشد، وجود نداشت که این نیز ناشی از همکاری دستگاه‌های ذی ربط در امر اجرای محدودیت‌ها و صنوف است.

وی ابراز امیدواری کرد، درصد اجرای محدودیت‌ها و مشارکت مردم و صنوف از فردا و پس فردا افزایش پیدا کند تا زنجیره‌ی شیوع بیماری کرونا قطع شود. 

راستگو اضافه کرد: از روزی که کرونا به کشور و استان ما وارد شده، در شرایط بحرانی قرار داریم و هر تصمیمی که می‌گیریم در شرایط بحرانی بوده و به خاطر خود مردم است. 

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی افزایش می‌یابد، گفت: تا زمانی که هیچ درمان قطعی برای بیماری کرونا کشف نشده، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی اظهار کرد: طرح جامع اعمال محدودیت‌های جدید به مدت دو هفته و متناسب با وضعیت شیوع بیماری در تمامی شهرهای استان اجرا می‌شود و استمرار این محدودیت‌ها نیز پس از پایان اجرای طرح و تصویب مجدد در ستاد ملی کرونا و استان امکان‌پذیر است.
 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی و جانشین ستاد استانی با اشاره به تقسیم‌بندی شهرهای استان به سه وضعیت  زرد، نارنجی و قرمز، گفت: در شهرهای با وضعیت زرد، دو سوم، وضعیت نارنجی، یک دوم و وضعیت قرمز، یک سوم کارکنان، ملزم به حضور در ادارات بوده و بقیه کارمندان با اولویت زنان سرپرست خانوار، افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای می‌توانند با موافقت مدیر مربوطه در خانه بمانند و دستگاه‌های خدمات‌رسان و دارای خدمات ضروری از  معافیت و محدودیت حضور کارکنان در ادارات، مستثنی هستند.
 
راستگو افزود: همچنین در شهرهای دارای وضعیت زرد، فقط مشاغل گروه چهار، وضعیت نارنجی، گروه‌های سه و چهار و وضعیت قرمز، گروه‌های دو، سه و چهار تعطیل خواهند بود و فعالیت همه مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خصوصی در تمامی وضعیت‌ها به شکل مجازی و غیرحضوری انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها