روزهای دارای هوای ناسالم در مشهد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای دارای هوای ناسالم در این کلانشهر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.

رضا اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴۷ روز گذشته ۲۷ روز هوای ناسالم در کلانشهر مشهد ثبت شده است که یک روز آن ناسالم برای تمامی افراد و بقیه ناسالم برای گروههای حساس بوده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در مدت مشابه پارسال مردم مشهد ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۲ روز هوای ناسالم برای تمامی افراد داشته‌اند.

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: از ابتدای امسال ۳۶ روز دارای هوای پاک در این شهر ثبت شده در حالی که در مدت مشابه پارسال شهروندان مشهدی ۲۸ روز هوای پاک را تجربه کردند.

وی با اشاره به کاهش شمار روزهای دارای هوای سالم در مشهد طی سال جاری افزود: طی این مدت شمار روزهای دارای هوای سالم در این کلانشهر ۱۸۴ روز ثبت شده که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۱۹۶ روز بود.

اسماعیلی ادامه داد: شهروندان باید با کاهش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به کاهش حجم آلاینده‌های هوای شهر کمک کنند.

در سال گذشته روزانه یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مشهد رفت و آمد داشت.

طی سال گذشته شهروندان مشهدی ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها تنفس کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها