۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84118808
۰ نفر

برچسب‌ها

برف در مشهد و کلات به زمین نشست

مشهد- ایرنا- برف در مشهد و کلات به زمین نشست و باران ۱۵ شهرستان خراسان رضوی را فراگرفت.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین بارندگی از دیشب تاکنون در تربت‌حیدریه با ۱۳ میلیمتر و پس از آن در شهرستانهای فریمان و بردسکن با ۱۰ میلیمتر رخ داده‌ است و در مشهد و کلات نیز به ترتبب سه و دو سانتیمتر برف به زمین نشسته است.
زهرا آهنگرزاده افزود: این بارشها در شهرستانهای قوچان، سرخس، سبزوار، چناران، نیشابور، کاشمر، تربت‌جام، خواف، جغتای و تایباد نیز گزارش شده است.
وی ادامه داد: بارش‌های فراگیر که از ظهر دیروز همراه با رعد و برق آغاز شده است تا صبح دوشنبه ادامه دارد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در این مدت بارش پر حجم برف و باران همراه با کاهش محسوس دمای هوا، ایجاد رواناب و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها، مه آلودگی و کاهش دید پیش بینی شده است.
وی با اشاره به کاهش حدود ۱۰ درجه ای دمای هوا در خراسان رضوی افزود: میانگین دمای هوای امروز مشهد ۲ درجه پیش بینی شده است که نسبت به دیروز ۹ درجه کاهش دارد.
آهنگرزاده ادامه داد: میانگین دمای هوا در خراسان رضوی از فردا روند افزایشی خواهد داشت به طوریکه بیشینه دمای هوای مشهد در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری به ترتیب به هفت و ۱۱ درجه سلسیوس خواهد رسید.
وی گفت: کمینه دمای هوای مشهد دیشب ۲ درجه زیر صفر بود که امشب به چهار درجه زیرصفر کاهش می یابد.
چناران با کمینه دمای هوای پنج درجه زیر صفر و داورزن با بیشینه دمای هوای ۱۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان بجستان با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها