درهای حرم عبدالعظیم (ع) از صبح دوم آذرماه به روی زائران باز است

شهرری - ایرنا - روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم (ع) اعلام کرد: بنابر مصوبه جدید ابلاغی از سوی ستاد مدیریت بحران آستان مقدس، از صبح دوم آذرماه درهای این بارگاه ملکوتی به روی زائران باز می‌شود.  

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، طبق این مصوبه جدید، آستان مقدّس از روز یکشنبه دوم آذر ماه صرفا از ساعت هفت صبح تا ساعت ۱۸ پذیرای زائران گرامی و مراجعان محترم است.

این گزارش میافزاید: در ساعت ۱۹ و پس از تخلیه صحنها، درهای آستان مقدس بسته خواهد شد، مضافا اینکه در شرایط کنونی، همچنان امکان برگزاری نمازهای جماعت فراهم نبوده و مراسم های تشییع، تدفین و یادبود نیز بدون ارائه خدمات ویژه برگزار خواهد شد.

این پایگاه اطلاع رسانی در گزارش دیگری اعلام کرد: همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم (ع)، امکان مشاوره رایگان هشتاد نخبه و استاد دانشگاه که خادم افتخاری این بارگاه ملکوتی هستند به زائران و مجاوران آستان مقدس فراهم گردید.

این اساتید خادم بر اساس تخصص‌های علمی و فردی، با همکاری و فعالیت در کارگروه‌های مختلف، به خدمت در آستان مقدس و عامه مردم برای مشاوره‌های تخصصی خواهند پرداخت.

این گزارش می افزاید: در سال گذشته، با حضور چهره‌های برجسته علمی و اجرائی همچون معاون وزیر علوم و تحقیقات، رئیس دانشگاه علم و صنعت، مدیران ستادی دانشگاه و رؤسای تعدادی از دانشکده‌ها، قریب هشتاد نفر از اساتید پژوهشگر برتر دانشگاه، ضمن دیدار و تشکیل جلسه با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، به عنوان خادم افتخاری آستان، همکاری خود را آغاز نموده و با توجه به فرا رسیدن هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام قرار است بموازات انجام وظائف محوله، بتدریج آمادگی خود را برای ارائه مشاوره رایگان در تخصصهای مربوطه، به مردم عزیز و زائران گرامی اعلام نمایند.

در این گزارش آمده است: به زودی اسامی اساتید حوزههای تخصصی گوناگون با اعلام ساعات و نوع ارائه مشاوره مربوطه، از طریق سایت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha