یک هزار تبلت و تلفن همراه به دانش آموزان البرز اهدا شد

کرج -ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: یک هزار تبلت و تلفن همراه هوشمند برای پیوستن به شبکه آموزشی شاد به دانش آموزان محروم این استان اهدا شد.

فرشته فهمیده روز یکشنبه درگفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته باعث تعطیلی مدارس و ادامه فرآیند تعلیم و تربیت به صورت غیرحضوری شد.

 وی خاطرنشان کرد: تامین این تبلت و گوشی های تلفن همراه  از سوی خیرین نیک اندیش، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و معلمان البرزی صورت گرفت.

 برای خرید هر دستگاه تبلت دانش آموزی بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان  و تلفن همراه هوشمند حداقل چهار میلیون تومان هزینه شده است تا امکان دسترسی تعدادی از دانش آموزان بی بضاعت البرزی به شبکه آموزشی شاد فراهم آید.

 آموزش و پرورش البرز سال تحصیلی جدید را درحالی آغاز کرد که بیش از۶ هزار دانش آموز این استان فاقد تجهیزات هوشمند همچون تبلت و گوشی تلفن همراه بودند.

فهمیده، استمرار این موج مهربانی را برای تامین و اهدا تجهیزات آموزشی هوشمند به دانش آموزان بی بضاعت در البرز را ضروری دانست و اضافه کرد: هنوز دانش آموزان بی بضاعت زیادی دراستان هستند که درسال تحصیلی جدید، نتوانسته اند به شبکه آموزشی شاد بپیوندند.

برخی از این دانش آموزان حتی به شبکه آموزشی رسانه ملی نیزدسترسی ندارند که از طریق تهیه بسته های آموزشی زیر پوشش تحصیلی قرارمی گیرند.

وی عنوان کرد: راه اندازی شبکه شاد از جمله کارهایی است که با همه نواقص و کمبودها توانست،نرفتن دانش آموزان به مدرسه را به دلیل شیوع و تداوم ویروس کرونا جبران کند.

وی ادامه داد: توان کم مالی برخی خانواده‌ها درتهیه گوشی هوشمند یا تبلت سبب شده تا دانش آموزان به کلاس درس معلم خود دسترسی نداشته باشند که وصل این دانش آموزان به کلاس های درس حداقل به ۲.۵ میلیون تومان برای خرید هردستگاه تبلت دانش آموزی نیازدارد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز گفت: برای حل مشکل این دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، پویش شورعاطفه ها ، رزمایش کمک های مومنانه و طرح لبخند رضایت برای دانش آموزان بی بضاعت در استان برگزار شد.

وی افزود: ۲ هزاربسته نوشت افزاری نیز با مشارکت خیرین دربین دانش آموزان نیازمند استان ازآغاز سال تحصیلی تا کنون توزیع شده است.

فهمیده تاکید کرد: مرکز نیکوکاری فرهنگیان استان البرزبا شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه پرداخت ۶۸۲۸۲۵۴۶۴ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۲۹۷۰۰۴۵۹ آماده دریافت کمک های نقدی و همچنین دریافت تجهیزات آموزشی هوشمند برای اهدا به دانش آموزان بی بضاعت است .

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که بیش از ۲۶ هزار نفرآن نیاز به حمایت مالی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها