کرونا برنامه سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران را تغییر داد

ساری – ایرنا - رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران از تغییر روند برگزاری مرحله نهایی سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران به دلیل محدودیت‌های کرونایی خبر داد.

به گزارش ایرنا، برنامه اجرایی سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران که قرار بود دوشنبه و سه‌شنبه این هفته -۳ و ۴ آذر- بدون حضور تماشاگران برگزار شود، با وجود محدودیت‌هایی که طبق شیوه‌نامه ابلاغ شده از سوی مرکز هنرهای نمایشی ایران برای برگزاری بخش نهایی در نظر گرفته شده بود، با توجه به افزایش محدودیت‌ها یک بار دیگر تغییر کرد. در شکل جدید برگزاری مرحله نهایی قرار است داوران بخش نهایی در یک روز به شهرستان‌های محل تولید آثار بروند و نمایش‌ها فقط در حضور داوران اجرا شود.

دبیر سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیش‌تر اعلام کرده بودیم که مرحله نهایی قرار است با حضور چهار گروه راه یافته به مرحله نهایی جشنواره به صورت متمرکز در ساری طی دو روز و بدون حضور تماشاگران برگزار شود.

یاسر محمودی برنتی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شده بود در هر اجرا حداکثر ۳۰ نفر شامل دو پیشکسوت، سه خبرنگار، سه نفر از عوامل اجرایی هر گروه و اعضای سه گروه دیگر حاضر در بخش نهایی همراه با هیأت داوران در سالن حضور داشته باشند. اما با توجه به تشدید محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه یکم آذر، با تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا این شیوه برگزاری نیز تغییر کرد.

وی افزود: در شکل جدید در نظر گرفته شده برای مرحله نهایی جشنواره، اجراها به صورت متمرکز در ساری روی صحنه نمی‌روند و برای نخستین بار ناچار به برگزاری بخش نهایی جشنواره در چند شهرستان هستیم. به این صورت که هیأت داوران همراه با ناظران جشنواره روز دوشنبه سوم آذر برای تماشای هر اثر به شهرستان محل استقرار گروه خواهند رفت و سه‌شنبه ۴ آذر نیز مراسم اختتامیه به صورت بسیار محدود برگزار خواهد شد.

محمودی برنتی اظهار کرد: برای اجرای چهار نمایش راه یافته به مرحله نهایی نیز فقط اعضای هیأت داوران و ناظران جشنواره حضور خواهند داشت. بنابراین تعداد حاضران در سالن برای هر نمایش کمتر از ۱۵ نفر خواهد بود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران درباره جدول اجرای نمایش‌های مرحله نهایی نیز اظهار کرد: اجرای آثار صبح روز دوشنبه ۳ آذر با حضور هیأت داوران متشکل از فرهاد تجویدی، نادیا فرجی و محمد فضلی در پلاتوی مکتبخانه تئاتر «آن» بابل آغاز می‌شود که از ساعت ۱۰ نمایش «گفت‌وگوی بی‌پایان ستاره با مادرش در وقت مردن» نوشته محمد چرمشیر به کارگردانی مهوانه آقاجانی روی صحنه خواهد رفت. پس از اجرای این نمایش نیز داوران بلافاصله به قائمشهر خواهند رفت و از ساعت ۱۲ در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری حر نمایش «تروما» به نویسندگی و کارگردانی پویا بهاری را داوری خواهند کرد.

به گفته محمودی برنتی اجراهای جشنواره نیز در سالن بلک‌باکس ساری و از ساعت ۱۵:۳۰ با روی صحنه رفتن نمایش «ونوشه» به نویسندگی سینا دلشادی و کارگردانی تورج زایدلی ادامه می‌یابد و پس از آن هم هیأت داوران به بهشهر می‌روند و از ساعت ۱۸ نمایش «زنان بیشه‌گل» به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزارجریبی را در تماشاخانه «آنا» بازبینی خواهند کرد.

دبیر سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران با بیان این که مراسم اختتامیه از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۴ آذر در سالن آمفی‌تئاتر زنده‌یاد سلمان هراتی ساری برگزار می‌شود، گفت: بنا به دستور ستاد استانی مقابله با کرونا حداکثر تعداد افراد حاضر در مراسم اختتامیه ۱۵ نفر خواهد بود و تعدادی از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به صورت غیرحضوری تجلیل خواهند شد.

چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران پس از ارزیابی و بررسی ۲۱ اثر متقاضی حضور در این مرحله توسط هیأت انتخاب متشکل از صفرعلی اوجانی، محسن اردشیر، محبوبه ارمیانی، کامبیز میرزایی و یوسف فخرایی به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها