راه‌اندازی شعبه رسیدگی به جرایم کرونایی در  شاهرود

شاهرود - ایرنا - فرماندار شاهرود از راه‌اندازی یک شعبه در دادسرا و یک شعبه در دادگستری شاهرود برای رسیدگی خارج از نوبت و فوری به جرایم مربوط به رعایت قوانین ستاد کرونا خبر داد.

به گزارش ایرنا ، نادر فخری شامگاه شنبه در نشست مشترک شورای تأمین و قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا شهرستان شاهرود، اظهار داشت: با افرادی که سلامت مردم را با بی توجهی به خطر می اندازند به شدت برخورد می شود.

وی با بیان اینکه با تشکیل این قرارگاه تا پایان بیماری کرونا تصمیمات به صورت منطقه‌ای و با نظر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در شهرستان گرفته می شود،افزود: برای مبارزه با کرونا حتی ساختار فرمانداری شاهرود نیز به طور موقت تغییر کرده و به هر دستگاه وظیفه‌ای سپرده شده است.

وی تأکید کرد: از آنجایی که موضوع سلامت مردم مطرح است در این زمینه کوتاهی از هیچ کسی پذیرفته نیست.

رییس قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا شهرستان شاهرود اضافه کرد: با تشکیل این قرارگاه همه امکانات و تجهیزات شهرستان برای کنترل این بیماری به خدمت گرفته شده و هیچ اولویتی جز حفظ سلامتی مردم وجود ندارد.

وی با اشاره به بسته شدن همه ورودی و خروجی های شهر شاهرود اضافه کرد: همه تفرجگاه‌های زیر نظر شهرداری و میراث فرهنگی، هتل ها ، مهمانسراهای ادارات و بومگردی ها به طور کامل تعطیل می شوند.

فخری با بیان اینکه وظیفه نظارت بر بازار بر عهده اداره صمت و اتاق اصناف است، تصریح کرد: اولویت اصلی در این بخش قانع کردن بازاریان است که باید از طریق بسیج، ائمه جمعه و جماعات، سازمان های مردم نهاد، افراد دارای مقبولیت و محبوبیت و نیز اتحادیه‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر اداره‌ها نیز بسیج شوند تا به افرادی که دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تذکر دهند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه بازاریان افرادی دین دار و فهمیده و در همه عرصه ها یاریگر کشور و مردم هستند، یادآور شد: برای نظارت بیشتر بر عملکرد بانک‌ها که یکی از دغدغه‌های بازاریان نیز به شمار می رود، بازرسانی مشخص شدند.

فرماندار شهرستان شاهرود عملکرد دانشگاه علوم پزشکی  در بیماریابی را خوب ارزیابی و اظهار کرد: تجربه و عملکرد خوب این دانشگاه سبب شد تا وضعیت شهرستان در بسیاری از شاخص ها در سطح ملی از میانگین کشوری هم بهتر باشد. ضرورت نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در صنایع، نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها، تاکسی‌ها و مطب پزشکان در مدت زمان مشخص شده برای محدودیت های کرونایی نیز از دیگر موارد اشاره شده توسط معاون استاندار در این نشست بود.

شاهرود یکی از  شهرستان‌های بحرانی از نظر شیوع ویروس کرونا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها