وزیرخارجه سعودی:دولت بایدن سیاست‌های مشابه در منطقه را ادامه میدهد

تهران- ایرنا- فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان گفت که دولت جدید آمریکا سیاست‌های مشابه در کمک به ثبات منطقه را ادامه خواهد داد.

وی در یک گفت وگوی  مجازی به خبرگزاری رویترز در حاشیه نشست رهبران گروه ۲۰ گفت که وی هیچ نشانه‌ای از تهدید برای ثبات منطقه در دوران انتقالی دولت آمریکا نمی‌بیند.
وزیر خارجه سعودی ادامه داد که هر گفت و گویی با دولت آینده آمریکا منجر به همکاری قوی می‌شود. 
درحالی که عربستان همچنان چشم امید به وساطت آمریکا برای بهبود روابط بین قطر با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، فیصل بن فرحان آل سعود توضیح داد که اقدام ها برای پایان منازعه با قطر ادامه دارد و یافتن راه حل در این خصوص بستگی به رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی دارد.
وی همچنین درباره اقدام های آمریکا در ایجاد پیوند میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی و اسلامی مدعی شد که عربستان همیشه از عادی سازی روابط با اسرائیل حمایت کرده است.
وزیر خارجه سعودی با توجه به ارسال نشانه‌های مثبت اخیر از جانب عربستان به ترکیه، اعلام کرد که روابط با ترکیه خوب و دوستانه است. این درحالی است که روابط دو کشور از زمان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار برجسته عربستان در ترکیه توسط حکومت آل سعود، تیره و تار شده و در ماه‌های اخیر این تنش به اوج خود رسیده بود. 
این وزیر سعودی همچنین مدعی شد که شناسایی انصارالله به عنوان یک گروه تروریستی  می‌تواند یک اقدام کاملا مناسب باشد. عربستان بیش از ۵ سال است که بر آتش جنگ داخلی یمنی دمیده و تا به امروز سبب  کشته شدن ده‌ها هزار شهروند یمنی در این جنگ شده است، در حالیکه انصارالله یمن با مقاومت مردمی به دنبال کوتاه کردن دخالت‌های خارجی در امور این کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =