گردنه تته محور سروآباد - پاوه مسدود شد

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد از مسدود شدن گردنه تته محور ارتباطی این شهرستان با پاوه استان کرمانشاه به علت بارش برف و کولاک خبر داد.

یوسف باشی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش برف از غروب امروز شنبه در گردنه تته آغاز شد و خودروهایی که در این مسیر در حال تردد بودند با کمک نیروهای راهداری مستقر در گردنه ژالانه از برف رهاسازی شده است.

وی با بیان اینکه این مسیر به علت برف گیر بودن همواره در فصل بارندگی و زمستان مسدود است یادآور شد: تا زمان بازگشایی کامل گردنه تته، مسیر سروآباد - هورامان - پاوه (هجیج) به عنوان جاده جایگزین برای تردد اعلام شده و تردد از این مسیر انجام می شود.

گردنه تته در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است.

شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود، همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =