استاندار: کار در کردستان سخت اما شدنی است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان در جلسه ویدئو کنفرانس با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت اینترنت در استان، گفت: کار در کردستان سخت اما شدنی است.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا عصر شنبه در این جلسه که مدیر مخابرات منطقه کردستان و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان هم حضور داشتند، ضمن یادآوری اهمیت هورامان از لحاظ گردشگری، بر ضرورت تامین پوشش اینترنت پرسرعت در این منطقه تاکید کرد.

وی در خصوص سخت گذر بودن هورامان با بیان اینکه به این منطقه گازرسانی و راه آن آسفالت شده است، افزود: همکاری خوبی بین دستگاه های اداری کردستان وجود دارد و ادارات استان از هیچ کمکی بویژه در مباحث راه، برق و محیط زیست برای پیشبرد سایت های مخابراتی مورد نیاز دریغ نمی‌کند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه اظهار داشت: کردستان به لحاظ ارتباطی مورد بی مهری قرار گرفته است لذا باید طی یک تا دو ماه آینده کارهای کردستان را به سرانجام برسانیم.

در این جلسه که به منظور پیگیری تکمیل پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت روستاهای استان برگزار شد، مقرر شد تا ۲ هفته آینده تجهیزات مربوط به ۱۱۰ سایت تلفن همراه روستایی تامین شود که طی هفته جاری ۵۰ سایت از این تعداد تامین خواهد شد.

احداث ۵۰ سایت جدید تلفن همراه در روستاهای استان در صورت تامین راه و برق مورد نیاز از محل منابع استانی از دیگر تصمیمات این جلسه بود؛ پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه فیبر نوری روستای حسن آباد سنندج پیش شرط وزیر برای ابلاغ پروژه هورامان بود.

تامین تجهیزات انتقال برای افزایش پهنای باند اینترنت پرسرعت ۵۰ روستا نیز تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =