عملکرد فرمانداران خراسان جنوبی در ستاد مدیریت کرونا ارزیابی شد

بیرجند - ایرنا - اقدامات و برنامه‌های فرمانداری‌های خراسان جنوبی در نخستین روز اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ارزیابی شد. 

ستاد استانی مدیریت کرونا روز شنبه به ریاست استاندار خراسان ‌جنوبی و با دستور کار نقد و بررسی عملکرد فرمانداران برگزار شد. 

اعمال محدودیت برای فعالیت مشاغل و اصناف به جز مشاغل گروه یک در شهرهای به رنگ قرمز، ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی، نحوه خدمات دهی در ادارات، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در همه حوزه ها از مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. 

استاندار خراسان جنوبی در جلسات قبلی ستاد استانی مدیریت کرونا متذکر شده بود که تا برگشتن شرایط به وضعیت مطلوب، ستاد کرونا به صورت مستمر و حتی روزانه برگزار خواهد شد و در این جلسات عملکرد همه دستگاه‌ها ارزیابی می‌شود. 

این نشست به ریاست استاندار خراسان جنوبی و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری، فرمانده انتظامی استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد و فرمانداران شهرستان‌های ۱۱ گانه استان نیز از طریق ویدئو کنفرانس به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

حمید ملانوری اواخر هفته گذشته در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: اعمال تصمیم‌ها درخصوص محدود کردن برخی فعالیت‌ها به صورت شهر به شهر است و به نظر فرمانداران بستگی دارد.

وی افزود: فرمانداران موفق، فرماندهان موفق در اجرای طرح جامع اعمال محدودیت‌ها در مدیریت بیماری کرونا هستند و در اجرای محدودیت‌های جدید که از روز شنبه یکم آذر ماه همزمان با سراسر کشور در استان آغاز می‌شود، فرمانداران به عنوان فرماندهان اصلی میدان باید شرایط را مدیریت کنند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: تصمیمات ستادهای مدیریت کرونا در همه شهرستان‌ها باید با ملاحظه همه جوانب و صرفا در جهت حفظ سلامت مردم اتخاذ شود و عملکرد فرمانداران همچنین بازتاب و نتیجه محدودیت‌ها در جلسات روزانه‌ ستاد استانی مدیریت کرونا مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. 

محدودیت‌های جدید کرونایی از امروز - شنبه اول آذر - در ۴۴۸ شهر شامل ۱۶۰ شهر با وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر با وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد کشور به مدت دو هفته اجرا می‌شود.

بر اساس این محدودیت‌ها که ضمانت اجرایی برای آنها در نظر گرفته شده، مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل می‌شوند، ادارات دولتی با کاهش کارکنان فعالیت می‌کنند، تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیر بومی ممنوع است و هر گونه تردد با خودرو از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای قرمز ممنوع است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد که هفت شهرستان آن دارای وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان به رنگ نارنجی (پرخطر) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =