رییس دادگستری: کرمان را با هم افزایی قوا توسعه می‌ دهیم

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: با همکاری و هم افزایی مسئولان و نمایندگان سه قوه در استان کرمان ظرفیت ها را فعال می کنیم و این استان را زیر چتر نظام جمهوری اسلامی و در محور اوامر مقام معظم رهبری توسعه می‌دهیم.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد شامگاه شنبه در دیدار شورای قضایی استان با استاندار کرمان افزود: زمینه های همکاری در حوزه های مختلف از جمله امنیتی، جهش تولید و رونق اقتصادی و مقابله با مفاسد اقتصادی وجود دارد که دستگاه قضایی به سهم خود در سطح ملی و استان در این راستا ایفای نقش می‌کند.

وی اظهار داشت: با شکل گیری اراده جمعی، همدلی، هم افزایی سه قوه دستگاه قضا و قوه مجریه کارهای بزرگی رقم می خورد و در مقابل اختلاف آنان به مردم آسیب می زند و محور همگرایی و اتحاد در کنار هم رقم می خورد و امیدواریم گام هایی برای رفع مشکلات مردم برداریم.

وی با اشاره به نابسامانی اقتصادی برای مردم گفت: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم و مساله کرونا مشکلاتی در کرمان ایجاد کرده که بدون همگرایی و هم افزایی نمی توان کارها را پیش برد لذا دستگاه قضایی ایت استان آمادگی لازم را در این زمینه دارد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با قدردانی از خدمات محمدجواد فدایی استاندار پیشین کرمان تصریح کرد: دوران تصدی استانداری کرمان توسط علیرضا رزم حسینی اوج همکاری و تعامل و همکاری دستگاه قضا و دولت در استان بود و وی جایگاه قضایی را درک و ضمن اهمیت دادن، از آن حمایت می کرد.

وی بیان داشت: بسیاری از کارها با تدبیر و حکمت پیش می رود اما برخی از آن اطاعت نمی کنند که نیاز به یک اقتدار و قوه قهریه دارد و دادگستری کرمان این ظرفیت را برای برداشتن موانع پیش روی در اختیار استان قرار می‌دهد.

موحد افزود: دستگاه قضایی در راستای‌ خدمت به نظام و در راستای مکتب شهدای والامقام به ویژه حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا گامی برمی‌دارد و هر مدیری در سطح کلان و استان در خدمت به مردم حرکت می کند، ما هم موظفیم با شتاب و قدرت در کنار آن باشیم.

وی ادامه داد: دادگستری کرمان آمادگی خود را برای کمک به این استان در این فرصت خدمت‌گذاری اعلام می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود ۳۸۰ نفر قاضی که در سطوح مختلف شهرستان ها در نقاط مختلف استان خدمت می کنند گفت: واحدهای قضایی مناطق محروم استان کرمان در کمتر از ۱۰ سال گذشته احداث شدند.

وی با بیان اینکه هشت واحد پیش از انقلاب در راستای گسترش عدالت قضایی به ۳۲ واحد در طول انقلاب رسیده است عنوان کرد: ۳۱۷ واحد و شعبه شورای حل اختلاف در استان کرمان داریم که با رویکرد صلح محور با عضویت افراد دارای موقعیت اجتماعی و تاثیرگذار مناطق در جهت حل و فصل دعاوی مردم در مناطق شهری و روستایی اقدام می‌کنند.

موحد افزود: تعداد یکهزار و ۵۰۰ نفر قضات و کارکنان و معادل آن در شورای حل اختلاف کادر اداری و اعضای شورا هستند و فعالیت‌های شوراهای ما در کشور جزو استان های برتر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =