اخبار کوتاه از شهرستان باشت

گچساران -ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: در نخستین روز اعمال محدودیت های جدید کرونایی در این شهرستان ۲۶ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شد.

آرش حسن پور با اشاره به وضعیت نارنجی ویروس کرونا در باشت و غیرقانونی بودن فعالیت مشاغل گروه سوم و چهارم اظهار داشت: امروز ۱۹ آرایشگاه،چهار قهوه خانه و سه باشگاه ورزشی درباشت تعطیل شده است.

مشاغل گروه سوم شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی از مهمترین مشاغلی هستند که مجوزفعالیت  تا اطلاع ثانوی را نداردند.

گروه چهارم نیز شامل  برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پر برخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه روزی، کافه، قهوه خانه و چای خانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی می شود.

وی بیان کرد: ۲ تیم متشکل از کارشناسان بهداشت و درمان، شهرداری و نیروی انتظامی در مناطق شهری و روستایی باشت بازدید از نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیری از فعالیت مشاغل پر ریسک در این شهرستان را به عهده دارند.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان باشت تاکید کرد: اصنافی که بر خلاف تصمیم ستاد کرونا اقدام به فعالیت کنند پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی این شهرستان معرفی می شوند.

حسنی از تشدید سختگیری ها نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در باشت خبر داد.

وی ابراز داشت: هر گونه تبلیغات برای دعوت به آیین های عزا و عروسی در این شهرستان ممنوع است.

حسنی از شهروندان خواست تا با انجام مراقبت های بهداشتی و در خانه ماندن در مهار ویروس کرونا سهمی داشته باشند.

وی افزود: استفاده از بند برای در آوردن ماسک،رها نکردن ماسک های آلوده در مکان های نامناسب از جمله نکاتی است که شهروندان باید به آن توجه کنند.

وی بیان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی به استفاده از ماسک ختم نشود و شست وشوی مرتب دست ها به مدت ۲۰ ثانیه و حفظ فاصله فیزیکی ضرورتی اجتناب ناپذیر که شهروندان باید به آن توجه داشته باشند.

از اسفند سال گذشته تا پایان آبان امسال ۶۹۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در باشت شناسایی شده اند.

در این مدت ۲ هزار و۶۵۲تست بیماری کرونا در این شهرستان انجام شده است که از این تعداد ۱۴۳ نفر کرونای فعال دارند و بقیه بهبود یافته اند.

کشف ۹۸کیلوگرم تریاک در باشت

فرمانده انتظامی شهرستان باشت گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر حین اجرای تور ایست و بازرسی در محور گچساران به شیراز و در بخش بوستان به یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و برای بررسی، دستور توقف صادر کردند .

سرهنگ اکبر انصاری افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو موفق به کشف ۹۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک شدند.

وی با بیان این که در این زمینه سه نفر دستگیر شدند گفت: از قاچاقچیان یک قبضه اسلحه کلاشینکف کشف و خودروی آنها نیز به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =