هشت آیین عروسی در رازوجرگلان تعطیل شد

بجنورد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با همکاری نیروی انتظامی در ۱۰ روز اخیر هشت آیین عروسی در این شهرستان متوقف و با برگزار کنندگان آن بررخورد شد.

رضاعلی یوسفی شنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دورهمی‌ها، مهمانی‌ها و تجمعات یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا و افزایش مبتلایان است که متاسفانه با وجود توصیه‌های بهداشتی، برخی افراد همچنان نسبت به برگزاری این مراسم اصرار دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین تخلفات مربوط به برپایی عروسی ها در مناطق روستایی این شهرستان است، خاطرنشان کرد: مسابقات اسبدوانی از برنامه هایی بود که معمولا در مراسم عروسی این منطقه برگزار می شد که با همکاری مسوولان انتظامی شهرستان، ماه گذشته از برگزاری ۲ مسابقه اسبدوانی نیز جلوگیری شد.

یوسفی با اشاره به بازرسی های بهداشتی مداوم از بخش های مختلف و واحدهای صنفی رازوجرگلان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۱۰ هزار و ۸۸۷ مورد بازرسی به منظور بررسی نحوه رعایت موازین بهداشتی و کنترل شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف شهرستان انجام شده است.

وی افزود: در پی این بازرسی ها ۲۲ واحد صنفی متخلف پلمب شد و ۶۳۸ واحد صنفی نیز اخطار کتبی و شفاهی دریافت کردند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

خراسان شمالی از مردادماه، در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و در هفته های اخیر شمار فوتی ناشی از این ویروس افزایش یافته است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها