نخستین قرارگاه جهادی سلامت طرح شهید سلیمانی در شهرکرد فعال شد

شهرکرد- ایرنا- همزمان با هفته بسیج و نخستین روز از اجرای طرح محدویت‌های کرونایی، نخستین قرارگاه جهادی سلامت و محله‌محور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با رمز یا امام حسن عسگری(ع) در مسجد جامع شهرکرد فعال شد.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه‌السلام چهارمحال و بختیاری گفت: این قرارگاه در راستای اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا فعال شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته بسیج، این قرارگاه‌ها در تمام محله‌ها و مناطق شهری و روستایی استان فعال شود.

سردار علی محمد اکبری عصر روز شنبه در آیین افتتاح این قرارگاه افزود: این قرارگاه‌ها و همچنین طرح سردار سلیمانی با کمک و مشارکت مردم و پشتیبانی پایگاهای بسیج و همه نهادهای فعال در استان اجرا می‌شود.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه بین سپاه، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح تمام محله‌های استان بلوک‌بندی شده تا تیم‌های عملیاتی بتوانند ماموریت کمک‌رسانی به مبتلایان ویروس کرونا را به خوبی انجام دهند که فرماندهی این تیم‌ها برعهده فرمانده بسیج و پایگاه محله است.

اکبری اظهار داشت: در اجرای این طرح گروه‌ها و تیم‌های ۱۵ نفر متشکل از نیروی خدماتی، پزشک و پرستار پیش‌بینی شده است، تا از مراجعه مردم به مراکز درمانی، بیمارستانی، بهداشتی و مطب پزشکان جلوگیری شود.

وی افزود:در این طرح تیم‌های عملیات به سراغ بیمار می‌روند و در صورت شناسایی فرد بیمار، تماس تلفنی با وی برقرار شده و در صورت نیاز پرستاران ورود پیدا می‌کند و در صورتی که بیماری پیشرفته باشد، پزشک وارد عمل می شود و در صورت نیاز به ارجاع بیمار به بیمارستان با دستور پزشک قرارگاه بیمار توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه‌السلام چهارمحال و بختیاری گفت: استفاده از ظرفیت مردمی و همچنین معتمدان محلی برای اقناع‌سازی مردم و همچنین اجرای طرح قرنطینه خانگی و بیماریابی در اجرای این طرح ضروری است.

به گفته وی، همکاری، همراهی مردم در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح ضروری است تا بتوان در ریشه‌کنی این بیماری و همچنین کاهش آمار مبتلایان و فوتی ناشی از کرونا گام‌های موثری برداشته شود و شاهد برگزاری جشن ریشه‌کنی کرونا باشیم.

به گزارش ایرنا، ۳۰ آبان‌ تا ۶ آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =