کرمانشاه در حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا پیشتاز است

کرمانشاه- ایرنا- معاوون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه جزء پنج استان پیشتاز در حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا محسوب می‌شود.

هدایت حاتمی عصر شنبه در کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: توقع داریم که بانک ها در روند پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا تسریع کنند.
وی افزود: مشاغل خدماتی غالب اشتغال در کرمانشاه را به خود اختصاص می دهند از این رو تعطیلی های ناشی از کرونا بیشترین آسیب را به حوزه اشتغال کرمانشاه وارد می کند.
معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مدیران بانک ها باید برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و حمایت از آنها پیش قدم شوند و با پیگیری فراوان در ایجاد جهش تولید موثر باشند.
حاتمی ادامه داد: بانک های استان اقدامات کارآفرینانه و حمایت از تولید را به خوبی حمایت می کنند که جای تقدیر دارد.
ایجاد ۳۵ هزار شغل در کرمانشاه
در ادامه این نشست معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۵ هزار شغل در استان ایجاد شده است.
مختار احمدی افزود: ایجاد این میزان اشتغال در استان با توجه به شرایط تحریم ها و شیوع ویروس کرونا رقم قابل قبولی محسوب می شود.
وی عنوان کرد: براساس آمارهای امسال شهرستان های سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی و صحنه بیشترین میزان اشتغال زایی را در بین شهرستان های استان تاکنون دارند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی و بیش از ۷۰ هزار واحد صنفی است.