طرح توسعه امامزاده اسماعیل (ع) قزوین اجرا می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: طرح توسعه امامزاده اسماعیل(ع) قزوین با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی و هیات امنای این امامزاده اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی روز شنبه در جلسه توسعه امامزاده اسماعیل(ع) شهر قزوین، اظهار داشت: بقعه متبرکه این امامزاده، یکی از بقاع مطرح و با سابقه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و جهادی در استان قزوین است و توسعه آن، اهمیت بالایی در میان اقشار مختلف دارد.
وی افزود: امروز، نخستین جلسه توسعه امامزاده اسماعیل(ع) را برگزار کردیم و امیدواریم بتوانیم در اسرع وقت به اهداف مورد نظر در طرح توسعه امامزاده دست یابیم.
این مسوول گفت: طرح توسعه امامزاده اسماعیل (ع) در سه محور دنبال می‌شود که محور نخست شامل تملک اراضی پیرامونی بقعه است و در جلسات بعدی مورد بررسی بیشتری قرار می‌گیرد.
وی افزود: محور دوم، آغاز طرح توسعه و ساخت شبستان، زیرزمین، کتابخانه و مراکز فرهنگی بقعه است که با توجه به قدمت و سابقه بالای فرهنگی این امامزاده، اهمیت بالایی دارد.
حجت الاسلام مجیدی اضافه کرد: محور سوم، آغاز گمانه زنی میراث فرهنگی استان قزوین با توجه به ثبت این بقعه در میراث فرهنگی و مصوبه کمیسیون ماده پنج در زمینه توسعه امامزاده است که امیدواریم این موضوع در آینده‌ای نزدیک رقم بخورد.
وی اظهار داشت: پس از گمانه زنی میراث فرهنگی و صدور مجوز برای طرح توسعه امامزاده، عملیات عمرانی احداث شبستان آغاز می‌شود که امیدواریم بتوانیم در آغاز کار، یک شبستان آبرومند و باشکوه برای این بقعه متبرکه احداث کنیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: پس از احداث شبستان سایر عملیات‌های عمرانی و توسعه‌ای امامزاده اسماعیل (ع) ادامه می‌یابد.
امامزاده اسماعیل فرزند حضرت امام صادق (علیه السلام) بوده که "اسماعیل کوچک" خوانده می‌شده است.
بقعه امامزاده اسماعیل قزوین، در خیابان انصاری شهر قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها