یک محموله لوازم خودرو قاچاق در قصرشیرین کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: یک محموله قطعات و لوازم خودرو در مرز رسمی پرویزخان از توابع این شهرستان کشف شد.

حجت اله خدرویسی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد تومان است که توسط ماموران انتظامی قصرشیرین از قاچاقچیان حین ورود به کشور کشف و ضبط شد.

وی با قدردانی از پلیس شهرستان قصرشیرین در رصد مرزها اظهار داشت: محموله قاچاق به تعزیرات حکومتی تحویل و در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: اگر قاچاقچیان تاکنون ندانسته به امر قاچاق مبادرت می ورزند بدانند و آگاه باشند که کشور ما امروز بایک جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه قرار دارد و اگر فردی یا افرادی بخواهند به این کار غیرقانونی و غیرشرعی  ادامه بدهند مانند منافقان زمان جنگ تحمیلی خود را در مقابل ملت ایران قرار داده‌اند و هیچ‌گونه مماشاتی از طریق نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی با آنان پذیرفته نیست.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.

پرویزخان اکنون یکی از مرزهای راهبردی و مهم کشور است که بیشترین میزان صادرات غیرنفتی کشور به عراق را به خود اختصاص داده و نقش کلیدی و حیاتی در جذب بازار این کشور همسایه دارد.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها