مجمع نمایندگان فارس در مجلس پیگیر اعتبارات استان در بودجه ۱۴۰۰ است

شیراز-ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل بودجه، این مجمع در تهران با جدیت پیگیر اعتبارات استان در بودجه سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از دفتر نماینده مردم شیراز و رقان در مجلس، ابراهیم عزیزی با اشاره به برگزاری جلسه مجمع نمایندگان فارس در خصوص پیگیری اعتبارات استان افزود: در این نشست پروژه های کلان و خرد استان مورد بررسی قرار گرفته است تا اقدامات لازم برای جذب بودجه آن انجام شود.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: در این نشست اولویت های ماده ۲۳ که ردیف بودجه داشته و نیازمند اعتبار هستند، بررسی و مقرر شد ضمن بررسی توسط نمایندگان و اولویت بندی در جلسات بعد مجمع ارایه و اقدام مقتضی صورت گیرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: پروژه های حوزه سرزمینی که نیاز به اعتبار داشته یا باید اجرا شود، مشخص شده تا با توجه به فصل بودجه ریزی بتوان اعتبار لازم را برای آن جذب کرد.
وی همچنین از تهیه طرحی برای حرکت هدفمند مجمع نمایندگان در نیازسنجی و اولویت بندی پروژه های استان خبر داد.
رییس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از پنج هزار پروژه بزرگ و کوچک دارای کد و ردیف بودجه در استان فارس وجود دارد که باید به سامان برسد اما اینکه کدام پروژه باید در اولویت قرار گرفته و با توجه به بودجه تخصیصی به بهره برداری برسد، نیازمند یک نقشه هدفمند، منطقی و هوشمندانه بود.
عزیزی از عزم نمایندگان استان برای تهیه این نقشه راه خبر داد و افزود: پس از تهیه سندی جامع از پروژه های مختلف استان فارس، اطلاعات این سند در اختیار۱۸ نماینده استان قرار خواهد گرفت تا آنها نیز در سه جدول متفاوت پروژه های مربوط به شهرستان خود را با توجه به اولویت و نیاز منطقه، دسته بندی کرده و به ترتیب در جداول یک، دو و سه با درجه اهمیت درج کنند.
رییس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت این جدول سه گانه از آنجاست که هر نماینده می داند در تخصیص بودجه ۱۴۰۰کل کشور، کدام پروژه ها با توجه به نیاز مردم و شهرستان در اولویت است و همین موضوع تلاش نمایندگان برای به سرانجام رساندن پروژه ها را هدفمند می کند و طبیعتا پروژه های مورد نیاز سریع تر به بهره برداری خواهد رسید.
عزیزی با اشاره به همدلی و تعامل بی نظیر ۱۸نماینده استان فارس در تحقق اهداف بلند و زیربنایی خاطرنشان کرد: به فضل خدای متعال امروز این همدلی انگیزه ای برای حرکت های بزرگ در جهت رشد و توسعه استان فارس شده که جا دارد از تک تک نمایندگان به دلیل نگاه علمی، خردمندانه و هوشمندانه آنها به مسائل استان و کشور، تقدیر کرد.
وی بیان کرد: بیش از پنج هزار پروژه در سراسر استان فارس با پیشرفت فیزیکی صفر تا ۹۰درصد وجود دارد که برخی سالهاست راکد مانده و نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و قدرتمند برای تکمیل آنهاست.
وی ادامه داد: برنامه جدید و ابتکاری مجمع نمایندگان استان فارس برای تکمیل پروژه ها و تقسیم آنها به سه اولویت درجه یک، دو و سه می تواند تا حد زیادی گره گشای روند تکمیل پروژه های مذکور باشد چراکه هر نماینده با آگاهی و اطلاعات دقیق از پروژه های شهرستان خود، می تواند پیگیر تامین منابع مالی آن در بودجه سال ۱۴۰۰کل کشور باشد، این اقدام  می تواند الگویی برای سایر نقاط کشور نیز قلمداد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها