نشاط‌آفرینی وظیفه هنرمندان در ایام شیوع کروناست

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: هنرمندان در دوران کرونا با تولید آثار فاخر و متناسب با شرایط فعلی، ضمن آگاهی بخشی موجب ایجاد نشاط در جامعه شوند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری روز شنبه در جلسه بررسی نحوه اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری جوانان منتخب حوزه های مختلف فرهنگی وهنری در زمان شیوع ویروس کرونا افزود: هنرمندان حوزه های مختلف هنری اعم‌ از شعر، موسیقی، فیلم و نمایش باید شرایط فعلی را فرصت بدانند و در این موقعیت، شادی‌آفرین باشند.

وی ادامه داد: هنرمندان با یاری گرفتن از قدرت هنر می توانند در آگاهی بخشی به مردم مبنی بر پرهیز از شب نشینی ها، باغ نشینی ها و دور همی ها، فیلم های بلند و کوتاه تولید کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: دوران کرونا فرصتی است تا به بازبینی راهکارها پرداخته و روش مقابله درستی اتخاذ شود.

وی با بیان ‌اینکه حمایت از هنرمندان تنها بر عهده اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت نیست، اظهار کرد: جامعه هنرمندان، باید هنری خلق کنند که مشتری جذب کرده و از نظر معیشتی کمکی برای آنها باشد.

حجت‌الاسلام خدایاری افزود: یک هنرمند باید آمادگی لازم برای حضور و فعالیت در بحران های مختلف اعم از بیماری و بحران های دیگر را داشته باشد.

وی تاکید کرد: در برخی کشورهای همجوار در همین شرایط کرونایی فیلم های مختلفی تولید و پخش می شود که بیش از ۷۰ کشور دنیا تماشاگرش هستند و ۷۰۰ میلیون یورو از محل فروش فیلم‌در آمد کسب می کنند.

جلسه بررسی نحوه اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری با حضور جوانان منتخب حوزه های مختلف در زمان شیوع ویروس کرونا برگزار شد؛ در این جلسه جمعی از نمایندگان هنرمند جوان به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات خود پرداختند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا از ۹ ماه پیش در کشور و آذربایجان غربی شایع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =