مدیران برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا برنامه داشته باشند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: مدیران به صورت ویژه برای حمایت از کسب و کار افرادی که به منظور حفظ سلامت جامعه تعطیل شده‌اند، برنامه داشته باشند.

هوشنگ بازوند عصر شنبه در نشست کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: اکنون ۸۰ درصد جمعیت استان در شهرستان های‌ وضعیت قرمز، ۱۸ درصد در شهرستان های وضعیت نارنجی و ۲ درصد در شهرستان های وضعیت زرد از نظر شیوع بیماری کرونا زندگی می کنند.
وی افزود: از امروز فرمانداران نسبت به تشکیل قرارگاه های محله محور برای کنترل خانواده محور فعال شده اند که جای امیدواری و تشکر دارد.
استاندار کرمانشاه با اشاره به شرایط سخت پیش روی بانک‌ها گفت: گلایه کسبه و بازاریان از سیستم‌ بانکی در استان بیشتر از دیگر نقاط کشور است.
بازوند تصریح کرد: اگر برای حل مشکلات منتظر تهران باشیم به طور قطع راه به جایی نخواهیم برد از این رو باید مدیران استانی دست به کار شوند.
وی افزود: مدیران اگر نتوانند مشکلات مردم را حل کنند دیگر دلیلی برای حضور در جایگاه مدیریت وجود ندارد.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه راه درمان‌ کرونا در بیمارستان‌ ها نیست بلکه در تغییر سبک ‌زندگی مردم‌ است، افزود: باید شرایطی را ایجاد کنیم که مردم برای مقابله با کرونا بتوانند سبک‌ زندگی خود را تغییر دهند.
بازوند با بیان اینکه برای مقابله با کرونا نیازمند یک وفاق و همدلی هستیم، افزود: نمی شود که از مردم تقاضا داشته باشیم کار و کسب خود را تعطیل کنند اما چک آنان را برگشت بزنیم و اقساط بانکی را به تعویق نیاندازیم.
وی گفت: اگر نتوانیم شرایط را برای رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای محدودیت ها فراهم کنیم، بدون شک با افزایش مرگ ناشی از کرونا روبه رو خواهیم شد.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: براساس تصمیمات جدید، دولت در ۱۴ بند حمایت از کسب و کارها را در دستور کار قرار داده است اما به غیر از این ۱۴ بند نیز بانک ها تا جایی که می توانند برنامه های حمایتی را در دستور کار قرار دهند.
بازوند ادامه داد: در ۱۵ روز پیش رو اگر نتوانیم سیر مبتلایان را کاهش دهیم بدون شک محدودیت ها را تمدید خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه کمیته امداد سال گذشته بیشترین آمار اشتغالزایی را در کرمانشاه محقق کرد، افزود: انتظار داریم سیستم بانکی همچون سال قبل برای اشتغالزایی در کنار کمیته امداد قرار بگیرند.

اخبار مرتبط