تردد خودروها در کردستان ۴۳ درصد کاهش یافت

سنندج - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در روز اول اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی و ممنوعیت تردد (شنبه اول آذر)، ورود و خروج خودروها به شهرهای مختلف این استان ۴۳ درصد کاهش یافت.

دانش زندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته (یکم آذر) همزمان با آغاز طرح محدودیت‌های کرونایی و ممنوعیت تردد مسافران به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا در این استان ۱۲۸ هزار و ۸۹ مورد تردد ثبت شد که به نسبت روز ما قبل (۳۰ آبان) از ۴۳ درصد کاهش برخوردار است.

وی اضافه کرد: در این مدت وسایل نقلیه سنگین ۱۹ درصد ترددهای در جاده های استان را به خود اختصاص داد که این سهم نسبت به روز ماقبل آن  ۳۵ درصد بیشتر بوده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: در این مدت آمار ورودی خودروها با کاهش ۳۶ درصدی به ۲۱ هزار و ۶۲۶ مورد و خروجی از استان با ۳۶ درصد کاهش به ۲۲ هزار و ۱۶ مورد رسید.

وی تاکید کرد: همچنین در این مدت آمار ورود خودروها به سنندج مرکز استان کردستان با ۵۰ درصد کاهش به ۱۶ هزار و ۵۱۴ مورد و خروجی از این شهر نیز با ۴۰ درصد کاهش به ۱۳ هزار و ۹۲۱ مورد رسیده است.

به گزارش ایرنا، طبق طرح جامع مدیریت ستاد ملی کرونا، از روز گذشته یکم آذر طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وصعیت شیوع ابتلا اجرا شده است.

هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه و ۶ شهرستان استان شامل سروآّباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha