قزوین در تامین کالاهای اساسی با هیچ کمبودی مواجه نیست

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: ذخیره سازی مناسبی برای کالاهای اساسی و ارزاق عمومی صورت گرفته است و با هیچ کمبودی در تامین اقلام مورد نیاز مردم مواجه نیستیم.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد تنظیم بازار استان قزوین، افزود: متاسفانه برخی افراد بیش از نیاز خود روغن و کالاهای دیگر خریداری می‌کنند که همین موضوع، موجب هجوم غیرمنطقی به بازار و برهم خوردن نظم عرضه و تقاضا می‌شود.

وی اضافه کرد:اگر همه مردم درست مصرف کنند متعهد می‌شویم که هیچ کمبودی در استان نداشته باشیم.

جمالی پور گفت:گاهی تشکیل صف و هجوم مردم برای خرید یک کالا، جو روانی ایجاد می‌کند و بازار را بر هم می‌ریزد بنابراین از مردم درخواست داریم که با مسوولان همراهی کنند و مطمئن باشند در تامین کالاهای اساسی هیچ کمبود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

استاندار قزوین با تاکید بر نظارت بر نحوه ورود و خروج گندم از استان، افزود: هیچ کس حق ندارد حتی یک کیلوگرم گندم را بدون هماهنگی استانداری از قزوین خارج کند، در صورت مشاهده تخلف،  افراد متخلف به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

جمالی پور با قدردانی از سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص خرید به موقع گندم و تامین گوشت مرغ مورد نیاز بازار، افزود: خوشبختانه در قزوین هم در خرید گندم و هم میزان جوجه ریزی به درستی اقدام شد و استان نسبت به سال قبل هم وضعیت بهتری داشت.

استاندار قزوین با تاکید بر نظارت مستمر و هوشمند بر بازار، افزود: نوع صدور احکام، بازرسی و نظارت و تصمیم‌گیری‌ها در تنظیم بازار باید بازدارنده و اصلاح کننده امور باشد و خروجی آن در جامعه و کف بازار مشاهده شود و مردم احساس کنند در این جلسات اتفاقی رخ می‌دهد.

وی ستاد تنظیم بازار را از جلسات مهم استان دانست و افزود: ستاد تنظیم بازار در مدیریت معیشت و نیازهای مردم نقش اساسی دارد و باید مصوبات آن به دقت اجرایی شود تا مردم ببینند که خدمتگزاران آنها در دولت پیگیر مشکلات جامعه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =