۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۵
کد خبرنگار: 1216
کد خبر: 84118357
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان ملل خواستار آتش‌بس موقت در اتیوپی شد

تهران - ایرنا - نهادهای امدادرسانی و بشر دوستانه سازمان ملل متحد ضمن درخواست برای برقراری آتش‌بس موقت و فوری در اتیوپی، خواستار ارسال کمک‌های فوری به مردم آسیب دیده از جنگ در این کشور شدند.

به گزارش روز شنبه "آل آفریکا" ، سازمان ملل متحد همچنین خواستار ایجاد کوریدورهایی برای دسترسی به غیرنظامیان با هدف امدادرسانی به آنان شد.

"بابار بلوچ" سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در این ارتباط گفت: این نهاد در حال برنامه‌ریزی برای تحت پوشش قرار دادن دویست هزار تن ازآوارگان جنگی در اتیوپی طی شش ماه آینده است.

بنابراین گزارش، کمیساریای پناهندگان سازمان ملل همچنین سرگرم سازماندهی و امدادرسانی به سی هزار پناهجوی اتیوپیایی است که طی دو هفته گذشته به شرق سودان رسیده‌اند.

«ویل کارتر» مدیر شواری پناهندگان سازمان ملل نیز گفت، بسیاری از پناهجویان اتیوپیایی که به سودان گریخته‌اند، در فضای باز می‌خوابند.

"ابی احمد" نخست‌وزیر اتیوپی در صدر دولت ائتلافی این کشور ۱۴ آبان (۴ نوامبر)  با صدور دستور حمله به شبه نظامیان "جبهه آزادیبخش تیگرای" مستقر در ایالت شمالی تیگرای، عملا وارد جنگی داخلی در این کشور شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =