بدرقه شهید خدمت در بیمارستان شهدای قم

قم - ایرنا - پیکر یکی از شهیدان سلامت قم که در مسیر خدمت به بیماران کرونایی جان خود را از دست داد در میان حزن و اندوه همکاران و پرسنل کادر درمان بدرقه شد.

به گزارش عصر شنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی قم پیکر شهید محمد رضا قاسمی بنابری شهید راه خدمت و مسئول نقلیه بیمارستان شهدای قم با حضور تعدادی از پرسنل کادر بهداشت و درمان در محل خدمت این شهید عرصه سلامت و مبارزه با کرونا مورد بدرقه و استقبال قرار گرفت.

قاسمی بنابری که به دلیل انتقال بیماران کرونایی، خود مبتلا به این ویروس شده بود، در نهایت آسمانی شد. 

هفته پیش نیز اعظم نجفی فرد از پزشکان قمی و کادر فعال مقابله با کرونا در اثر همین بیماری درگذشت.

از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ماه پارسال، دهها تن از کادر درمانی قمی به کرونا مبتلا شده اند و چند نفر تاکنون جان باخته اند.

یکی از تازه ترین آمارها حاکی است در روندی بسیار نگران کننده، تست کرونای ۱۸۶ نفر از کادر درمان قم مثبت شده است.

در همین حال طی شبانه روز گذشته ۱۰ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست داده اند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =