بارش باران در بوکان به بیش از ۶۵ میلیمتر رسید

ایرنا- مهاباد- رییس اداره هواشناسی بوکان گفت: میزان بارش های سال زراعی جاری در این شهرستان به ۶۵.۶ میلیمتر رسیده است.

اسماعیل کامیاب نسب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ورود سامانه بارشی از شامگاه گذشته و صبح امروز به منطقه باعث بارش قابل توجه باران در منطقه شد به طوری که در طول شبانه‌روز گذشته میزان آن  به بیش از ۶ میلیمتر رسید.

وی با مطلوب خواندن میزان بارش های پاییزی در این شهرستان افزود: بیشترین میزان بارشهای سال زراعی در اواخر آبان ماه امسال ثبت شد.

 رییس اداره هواشناسی بوکان ادامه داد: میزان بارش طی مدت مشابه سال‌زراعی گذشته در این شهرستان  ۸.۶  میلیمتر بود  که امسال این بارش‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص بارش باران در دوره آماری بلند مدت اضافه کرد: در دوره آماری بلند مدت در منطقه بیش از ۷۷ میلیمتر بارش ثبت شده که نسبت به بلند مدت با ۶ درصد کاهش بارندگی مواجه هستیم.

 کامیاب نسب، با اشاره به ورود سامانه بارش زا از روز پنجشنبه هفته جاری به منطقه ادامه داد: سامانه ای که از اواخر هفته آینده وارد منطقه می‌شود و تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، سامانه بسیار قوی و باران زا خواهد بود و بارش خوبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آذرماه و دی ماه سردتر از حدمعمول در سال جاری خواهیم داشت، گفت: حداقل و حداکثر دمای هوای این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب هشت و ۱۲ درجه بالای صفر بود.

در بوکان یک ایستگاه هواشناسی به عنوان ایستگاه سینوپتیک (اصلی) در شهر اقدام به اندازه گیری بارش ها می کند و علاوه بر آن ۶ ایستگاه باران سنجی در روستاهای یکشوه، جوانمرد، شهریکند، خُرخُره ،سیمینه و زلفیله نیز وجود دارد.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =