اسپانیا برای ۷ هزار  پناهجو، پناهگاه ایجاد می کند

تهران- ایرنا- دولت اسپانیا برای بخشی از پناهجویان جزایر قناری در شمال آفریقا تعداد ۷ هزار چادر برای اسکان موقت برپا کرد.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا به نقل از شبکه چندملیتی "تله سور" آمریکای لاتین، "خوزه لوئیس اسکریوا" وزیر مهاجرت اسپانیا از برپایی اردوگاه اضطراری با ظرفیت ۷ هزار چادر برای اسکان موقت بخشی از پناهجویان در جزایر قناری خبر داد و گفت: این اقدام، فشار واردآمده بر تاسیسات موقتی و هتل‌هایی که درحال حاضر از پناهجو اشباع شده‌اند را کاهش می دهد.

اسکریوا افزود: این برنامه همچنین به نیازهای پذیرش ناشی از بحران مهاجرتی موجود نیز پاسخ می دهد.

براساس اطلاعات دولت اسپانیا، بیش از ۱۶ هزار پناهجو در سال جاری به جزایر قناری آمده‌اند که ده برابر ورودی پناهجویان به این محل در سال ۲۰۱۹ است.

از سوی دیگر، سخنگوی اجرایی جزایر قناری، خواستار تحقق سیاست اتحادیه اروپا در سهیم شدن اعضای این اتحادیه برای تقسیم مسئولیت های پذیرش مهاجران شد.

بنابر اعلام مقامات این جزایر، نزدیک به دو هزار پناهجو در جزیره گران کاناریا در شرایطی غیرانسانی زندگی می‌کنند که به ویژه با شیوع کرونا شرایط آنها شدت بیشتری گرفته است.

جزایر قناری، متعلق به اسپانیاست که در اقیانوس اطلس و در صد کیلومتری قاره آفریقا قرار دارد. با وجود خطرات بسیار، سالانه هزاران پناهجو به مقصد اروپا، از طریق جزایر قناری وارد اسپانیا می شوند تا از این طریق خود را به اروپا برسانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha