کمتر از ۱۰ درصد پرونده‌های تعزیرات در قزوین به قاچاق اختصاص دارد

قزوین - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین گفت: کمتر از ۱۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در تعزیرات استان طی سال جاری مربوط به قاچاق کالا و ارز بوده است.

هوشنگ محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: امسال ۶۲۰۰ جلد پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین تشکیل شده که از این رقم ۵۰۸ مورد مربوط به تخلفات حوزه قاچاق کالا و ارز بوده است.

این مسوول همچنین گفت: بیشترین پرونده های ثبت شده حوزه قاچاق کالا و ارز در تعزیرات قزوین مربوط به سوخت، دخانیات، محصولات بهداشتی و آرایشی و ماینر (دستگاه های استخراج ارز دیجیال) بوده است.

وی از قاچاق به عنوان سم مهلک برای تولید و اقتصاد کشور نام برد و با بیان اینکه تلاش می شود تا پرونده های قاچاق در کم ترین زمان مورد رسیدگی قرار بگیرند، یادآور شد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده های مربوط به قاچاق کالا و ارز در شعب تعزیرات استان قزوین ۱۰ روز است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین افزود: پرونده هایی که برای رسیدگی به شعب تعزیرات ارجاع می شود شامل تخلفات صنفی مانند گران فروشی، کم فروشی، تقلب، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فروش اقلام تاریخ مصرف گذشته، قاچاق کالا و ارز و تخلفات مربوط به حوزه دارو و درمان هستند.

محمدی خاطرنشان کرد: شعب رسیدگی در تعزیرات حکومتی قزوین امسال متخلفان اقتصادی را به پرداخت ۵۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =