۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84118268
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هزار نفر در استان یزد دیابت دارند

یزد_ ایرنا _ مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت استان یزد با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار نفر در استان به دیابت ابتلا دارند گفت: حدود ۳۸ هزار نفر از این تعداد در این مرکز پرونده دارند.

دکتر سید محمدرضا آقایی میبدی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین ۵۰ درصد افراد از ابتلای خود به دیابت بی اطلاع هستند. 

وی با بیان اینکه خانه نشینی و کم تحرکی در شرایط کرونا موجب بیماری دیابت می شود اظهار داشت: افراد باید در این دوران ورزش را فراموش نکنند و در همان منزل تحرک داشته باشند. 

آقایی تصریح کرد: بیماران دیابتی در این دوران کرونا تغذیه سالم، ورزش کردن و کنترل قند خود را فراموش نکنند و بدور از استرس و اضطراب زندگی کنند. 

وی با بیان اینکه در شبکه های مجازی برخی داروها در زمینه تقویت سیستم ایمنی برای افراد دیابتی  منتشر شده ادامه داد: افراد در زمینه داروها با پزشک خود مشورت و از خوددرمانی پرهیز کنند. 

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد افزود: خط آنلاین مشاوره و آموزش دیابت با عنوان "دیابت سلام" و با شماره ۳۷۲۸۳۳۲ در استان راه‌اندازی و شهروندان می‌توانند با تماس با این شماره آموزش‌های لازم را در خصوص دیابت از طریق مشاورین ما دریافت کنند.

آقایی میبدی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای در استان یزد برای تربیت پرستار مشاور و پرستار مراقب منعقد شده که در آن پرستاران آموزش‌ها را دریافت خواهند کرد و در مراکز مختلف فعالیت‌های لازم را انجام خواهند داد.

آقایی اظهار داشت: متأسفانه ممکن است که یک سونامی و یا یک طوفان دیابت را در آینده نزدیک داشته باشیم چون با یک نسل چاق و بی‌تحرک روبه‌رو هستیم که در این راستا آموزش‌وپرورش برای جلوگیری از افزایش آمار در این خصوص، اجرای طرح کوچ را در دستور کار خود قرار داده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =