وزارت بهداشت یمن: تجاوز سعودی فقط فاجعه انسانی به همراه داشت

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت یمن دیشب (جمعه شب) با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی بزرگ‌ترین فاجعه انسانی را برای کودکان یمنی رقم زده است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری لبنانی «العهد»، در این بیانیه که به مناسبت «روز جهانی کودک» صادر شد، آمده است: در نتیجه بمباران‌های جنگنده‌های سعودی علیه یمن تا کنون ۲ هزار و ۶۴۳ کودک شهید و ۴ هزار و ۲۰۵ کودک دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت بهداشت یمن از فاجعه انسانی در نتیجه حملات ائتلاف سعودی به این کشور به عنوان "جنایت و پلیدی بی‌نظیر" نام برد.

در این بیانیه آمده است: محاصره خفقان‌آور، بر رنج و محرومیت کودکان یمنی افزود و باعث شد صدها هزار تن جان خود را از دست بدهند . این در حالی است که میلیون‌ها نفر دیگر از شهروندان یمنی منتظر چنین سرنوشتی هستند.

بیانیه مذکور اعلام کرد: به دلیل محاصره همه جانبه و حملات ائتلاف سعودی، دو میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه رنج می‌برند و ۴۰۰ تن از آنان در وضعیت وخیمی قرار دارند و تاکنون ۱۲ هزار کودک یمنی در اثر سوء تغذیه جان خود را از دست داده اند.

وزارت بهداشت یمن تاکید کرد: ائتلاف متجاوز را از نظر قانونی، انسانی و اخلاقی مسئول چنین امری باید برشمرد.

بیانیه از تمام جهان خواست تا با این اقدام تجاوزکارانه و محاصره غیرانسانی یمن از سوی ائتلاف سعودی مقابله کنند.

وزارت بهداشت یمن در بیانیه خود از سازمان ملل و «یونیسف» خواست تا بار دیگر نام ائتلاف متجاوز سعودی را در فهرست سیاه کشورهای کودک‌کش قرار دهد.

این وزارت خانه همچنین از کشورهای آزاده جهان خواست تا در جهت برطرف کردن رنج و محرومیت از یمن به طور کلی و کودکان این کشور به طور خاص گام بردارند.

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها تن از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

عربستان در تجاوز خود علیه یمن از حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم مالی، نظامی، سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بهره‌مند بوده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =