۱۸۹ کرونایی جدید در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا با جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، نوید دانایی روز شنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: از شیوع کرونا تاکنون ۱۲ هزار و ۳۹۹ جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شد که از این تعداد هشت هزار و ۸۱۰ نفر به صورت سرپایی و سه هزار و ۵۸۹ نفر در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در مجموع ۱۸۹ مورد جدید مثبت در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه ثبت شد که از این تعداد، ۱۴۸ بیمار جدید به صورت سرپایی شناسایی و ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: از دیروز تا امروز ۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند که با این احتساب مجموع بیماران بهبود یافته و ترخیص شده از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۲ هزار و ۸۵۷ نفر رسید و  در حال حاضر ۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش ICU کرونا بستری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۰۲ نفر فوت شدند.

دانایی با اشاره به این که استان سمنان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: شهرستان های دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان های سرخه، مهدیشهر و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

از امروز شنبه یکم آذر، اجرای محدودیت های جدید در کشور و استان آغاز شده و تا ۲ هفته ادامه دارد.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان و جان‌ باختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۳۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۵ نفر بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ نفر رسید؛ همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۱ نفر جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =