وقایع دوران کرونا ثبت شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این دانشگاه از ابتدای درگیری کشور با بیماری کرونا همواره بر ثبت وقایع و رویدادهای در دوره شیوع این ویروس تاکید کرده است تا تجربیات و رویدادهای کرونا برای آیندگان باقی بماند.

به گزارش روز شنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عباسعلی کریمی افزود: از ابتدای درگیری با بیماری کرونا، تاکید دانشگاه علوم پزشکی تهران، ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است. 

وی در حاشیه مراسم اختتامیه "جشنواره خاطره نویسی عهدجانانه" افزود: روزهای خاصی را در کشور می‌گذرانیم که این دوران شاید هر ۱۰۰ سال یک بار در جهان اتفاق بیفتد. از ابتدای درگیری با بیماری کرونا، تاُکید من در دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به خاطرات و سوابق دوران دفاع مقدس، ثبت وقایع و رویدادهای پس از شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است؛ زیرا همانگونه که امروز اهمیت خاطرات و مستندات دوران دفاع مقدس به چشم می‌آید حتما آیندگان نیز علاقه خواهند داشت تا بدانند ما در دوران مبارزه با کویید ۱۹ چه کرده‌ایم.

کریمی با اشاره به مستند روایت فتح، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس روایت فتح به هنر شهید آوینی تولید شد که اقدام به ثبت وقایع و رویدادهای آن دوران می‌کرد، در این دوره نیز باید روایت فتح دوران دفاع مدافعان سلامت را همراه با بیان ایثار این گروه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۳۰۰ مصاحبه طولانی با اساتید، پرسنل و پرستاران حوزه بهداشت و سلامت انجام شده است که امید است به زودی جمع آوری این مستندات اتفاق بیفتد. این کار در مرحله ثبت و چاپ شدن است و به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: ویروس کرونا و پاندمی که ما در دوره آن به سر می‌بریم، نکات منفی و مثبت بسیاری دارد. نکات منفی آن را همه می‌گویند، اما در این ۹ ماه از یک زاویه دیگر به این موضوع نگاه کرده‌ام و نکات مثبت بسیاری در خلال مبارزه با این بحران مشاهده کرده‌ام که در اطراف ما رخ داده و در حال رخ دادن است.

مردم قدردان نظام سلامت باشند

این مقام مسئول افزود: فرصت‌های خوبی در این روزها به دست آمده است که این فرصت‌ها در شرایط عادی ممکن بود هیچ گاه برای نظام سلامت کشور رخ ندهد. وظیفه داریم که از این زاویه به موضوع نگاه کنیم که باید در کنار نکات تلخ مانند از دست دادن عزیزان، به ثبت خاطرات، وقایع و به تصویر کشیدن زیبایی‌های و سختی‌های مبارزه با این بحران نیز پرداخته شود تا آیندگان بر اساس این مستندات نکات مثبت و منفی را ببینند.

وی ادامه داد: این فرصت خوبی برای نظام سلامت است تا از طرفی جایگاه خود را در کشور نشان دهد و از سوی دیگر مسؤولان و مردم بدانند با چه حوزه‌ای روبه رو هستند و قدردان نظام سلامت باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =