بسیج طرح قرنطینه یک میلیون نفر از افراد مشکوک کرونا را اجرا می‌کند

تهران-ایرنا- مسئول بسیج جامعه پزشکی با تشریح طرح حاج قاسم سلیمانی گفت: در این طرح یک میلیون نفر از افراد مشکوک و مبتلا به کرونا در قرنطینه قرار می‌گیرند و بسیج به مدت یک ماه از این افراد حمایت خواهد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی، محمد صادقی اظهار داشت: در دوران بیماری کرونا تمام عوامل حوزه‌های عملیاتی و میدانی کادر بهداشت و درمان زحمات زیادی کشیدند، اما آن‌ها به تنهایی نمی‌توانند سرعت عملکرد این ویروس فراگیر را کنترل کنند، بلکه همکاری سازمان‌ها و نهادهای دیگر هم برای تحقق این امر لازم و ضروری است.

وی افزود: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی محوریت کار با وزارت بهداشت است و عوامل بسیج در سطح کشور به عنوان همکاران و کمک کنندگان به کادر بهداشت و درمان برای از بین بردن بیماری کمک خواهند کرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مسئولان کشوری و اعضای ستاد کرونا درخواست کردند تا از تمام ظرفیت‌های کشور و دستگاه‌های اجرایی به خصوص از امکانات بسیج برای مقابله با این بیماری استفاده شود، بر همین اساس فرمانده کل سپاه به بسیج جامعه پزشکی دستور داد تا به عنوان بازوان علمی سپاه وارد عمل شوند.

صادقی اضافه کرد: در همین راستا تعداد بسیار زیادی از اساتید نخبه و کارکشته دانشگاه‌های علوم پزشکی به خواسته ما برای نوشتن طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و عملیاتی شدن آن وارد عمل شدند.

صادقی ادامه داد: در حال حاضر طرح حاج قاسم مورد تایید وزارت بهداشت و بسیج مستضعفین قرار گرفته و برای اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: بیمار و کسانی که با فرد کرونایی در تماس بوده اند و جواب تست آن‌ها مثبت شده است باید از جامعه جدا شده و در خانه بمانند. ۸۰ الی ۹۰ درصد مبتلایان امکان استفاده از قرنطینه خانگی را دارند و لازم است مابقی افرادی که امکان ماندن در منزل برای آنان میسر نیست از مهمان‌سراها و اقامت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط استفاده کنند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت: محوریت طرح ما قرنطینه افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا خواهد بود؛ یعنی به جای ۸۰ میلیون ایرانی تنها یک میلیون نفر را در طول یک ماه برای ماندن در منزل حمایت خواهیم کرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تاکید کرد: محدود کردن یک میلیون نفر در طول ماه خیلی ساده‌تر از محدود کردن ۸۰ میلیون نفر است که بعد از تحقق این امر نیازهای پزشکی، دارویی و ... همان افراد قرنطینه شده و کم بضاعت نمایان می‌شود که در طرح حاج قاسم این افراد حمایت خواهند شد.

به گفته صادقی مسئولیت کارهای فنی بر عهده وزارت بهداشت و همه حمایت‌ها و اقدامات حمایتی دیگر بر عهده بسیج، خیرین، مساجد، ائمه جمعه و ... خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =