کرونا تماس با مرکز مدیریت راههای گلستان را پنج برابر افزایش داد

گرگان - ایرنا - رییس مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که اعمال جدید محدودیت های تردد خودرو در پی شیوع کرونا از امروز شنبه یکم آذر ماه؛ تماس با مرکز مدیریت اطلاعات راههای استان را تا پنج برابر افزایش داد.

محسن میرصالحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تماس روزانه با مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای استان گلستان تا قبل از اجرای محدودیت تردد به ۵۰۰ مورد می رسید ولی /تا ظهر/ امروز به پنج برابر افزایش یافت و این روند همچنان ادامه دارد.

وی ابراز داشت: تماس اهالی گلستان با مرکز مدیریت اطلاعات راهها عمدتا برای آگاهی از اعمال محدودیت های تردد ناشی از کرونا است.

مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای استان گلستان با شماره تماس ۰۱۷۳۲۴۸۰۰۱۹ و تلفن گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ در شبانه روز برای اعلام آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راهها و راهنمایی مسیرهای مناسب در اختیار عموم است.

میرصالحی در خصوص وضعیت تردد در محورهای ارتباطی گلستان هم گفت: اکنون تردد خودرو در محور گرگان – علی آباد به عنوان پرترافیک ترین جاده درون استانی ۷۰ درصد کاهش را نسبت به روز قبل نشان می دهد.

به گفته وی تردد در محورهای ورودی به داخل استان از جمله جنگل گلستان و خوش ییلاق آزادشهر نیز ۹۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

گلستان افزون بر ۵ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از ۱۹۰۰ کیلومتر آن سخت گذر است.

استان گلستان با وسعت افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع و جای دادن یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت از شرق با خراسان شمالی، از غرب با مازندران، از جنوب با سمنان و از شمال با کشور ترکمنستان همسایه است.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، شهرستانهای گرگان، آق قلا، بندرترکمن و کلاله در وضعیت قرمز، رامیان در وضعیت زرد و بقیه ۹ شهرستان استان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

از امروز شنبه یکم آذر برای مهار کرونا محدودیت بیشتری از جمله ممنوعیت تردد، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات اعمال شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =