تعطیلی شیطان بازار منطقه ۱۹ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ از تداوم جمع آوری بساط گستران جمعه بازار خلازیل معروف به شیطان بازار در روزهای کرونایی خبر داد و اعلام کرد: با حضور و نظارت عوامل شهرداری از بازگشایی این شیطان بازار جلوگیری شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز شنبه با اشاره به استقرار نیروهای مرتبط در دو روز گذشته گفت: در نتیجه این اقدامات که اهمیت قابل توجهی در کمک به قطع زنجیره انتقال کرونا دارد، از حضور بیش از هزار بساط گستر و ۳ هزار خریدار به این بازار جلوگیری شد.

وی با اشاره به حضور ۱۵۰ نیرو در طرح جمع آوری شیطان بازار ادامه داد: در این طرح علاوه بر نیروهای شهرداری و یگان حفاظت، سپاه ناحیه ابوذر، راهور منطقه و نیروی انتظامی کلانتری ۱۵۲ خانی آباد و همچنین شورایاران منطقه نیز حضور و مشارکت جدی داشته اند.

به گفته توکلی طی اجرای این فعالیت علاوه بر انسداد و محدودسازی ۱۱ نقطه از مسیرهای منتهی به خیابان خلازیل و ایمن سازی این نقاط با استقرار ۱۰۰ بشکه ترافیکی، کاشن تانک، علائم ترافیکی، نیوجرسی و مسدودکردن مسیرهای منتهی به چهارراه خلازیل از پنج شنبه شب، گشت زنی های مستمر نیز با استقرار ۲۰ خودرو پیکاپ شهرداری منطقه و ۵ خودرو پیکاپ یگان حفاظت صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد:ضمن اینکه ۵ تیم خودرو  ۱۳۷ نواحی و ۱۴ تیم گشت راهور نیز در نقاط تعریف شده مستقر شدند.

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان های شاخص در این منطقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =