طرح غربالگری و کنترل کووید ۱۹ در جوانرود آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- طرح مدیریت و کنترل بیماری کووید۱۹ (به شیوه محله و خانواده محور) مبتنی بر هر خانواده یک پایگاه سلامت تحت عنوان طرح حاج قاسم سلیمانی و طرج مدیریت هوشمند متناسب با وضعیت ویروس کرونا روز شنبه در جوانرود آغاز شد.

فرماندار جوانرود به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح با مشارکت شبکه بهداشت و درمان و ناحیه مقاومت بسیج و سایر دستگاه های اجرایی این شهرستان اجرا می شود.

رستگار یوسفی افزود: این طرح با هدف غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی اجرا می شود و تیم های مراقبتی به صورت محله محور و خانه به خانه طرح پایش را انجام داده و با شناسایی افراد بیمار، آنان را باارجاع به مراکز درمانی، به صورت مستمر رصد و پایش می کنند.

فرماندار جوانرود در ادامه با تقدیر از همراهی خوب مردم و بازاریان گفت: در راستای اجرای طرح جدید ستاد ملی کرونا امروز با همکاری مردم و مسوولان، بازار جوانرود تعطیل و از ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان ممانعت شد.

یوسفی گفت: این محدودیت ها براساس مصوبه ها و دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی کرونا متناسب باوضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرستان جوانرود اعمال می شود. 

وی با بیان اینکه این محدودیت ها به منظور حفظ سلامت مردم و با همکاری آنان اجرا می شود، اظهارداشت: تمام اصناف و بازاریان به جزء مشاغل ضروری و پشتیبانی کننده موادغذایی و مراکز درمانی و کلینیکی و اورژانسی و مشاغل گروه یک تعطیل خواهند بود.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.