فرماندار فیروزکوه: همراهی مردم در مقابله با کرونا قابل تحسین است

تهران- ایرنا- فرماندار فیروزکوه اعلام کرد: همراهی شهروندان در نخستین روز از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها برای مبارزه با کرونا قابل تحسین است.

به گزارش ایرنا از فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی روز شنبه همزمان با  نخستین روز از اجرای ۲ هفته ای محدودیت های ویژه مقابله با کرونا در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها در سطح شهر گفت: از ساعات اولیه بامداد یکم آذرماه در شهرستان فیروزکوه همانند سایر شهرهای کشور طرح ۲هفته ای محدودیت های ویژه مقابله با کرونا آغاز شده است.

وی افزود: از اجرای این طرح در سطح شهر بازدید میدانی داشتم و شهروندان با درک عمق خطر شیوع کرونا با مصوبات و تصمیم های در خصوص محدودیت ها همکاری مناسبی دارند.

یوسفی جمارانی ادامه داد: اغلب مغازه های گروه شغلی ۲، سه و چهار در سطح شهر تعطیل بودند، مردم و کسبه فیروزکوه در همراهی با مسئولان مصمم به شکست کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس هستند و فضای امروز شهر نشانه این مسأله است.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه این فیروزکوه شرقی ترین شهرستان استان تهران و در مرز استان های سمنان و مازندران قرار گرفته است انسداد جاده ای برای عدم خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و  ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی از ساعت ۱۲ شب اجرایی شده است.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: دستگاه های نظارتی و اجرایی عضو قرارگاه پدافند زیستی از قبیل شبکه بهداشت، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه ها، نیروی انتظامی، پلیس راهور و سایر مراجع برای اجرای کامل و دقیق مصوبات ویژه قطع زنجیره انتقال کرونا پای کار هستند و به وظایف قانونی خود عمل خواهند کرد.

وی با اشاره به اعلام ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد، تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان فیروزکوه در وضعیت قرمز قرار دارد از شهروندان خواهشمندیم که برای اجرای کامل این طرح همکاری لازم را با دستگاه های اجرایی داشته باشند تا در فرآیند قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس موفق باشیم.

بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونا از امروز به مدت ۲ هفته تردد بین شهری با خودروی شهری ممنوع است و از سوی دیگر ممنوعیت فعالیت بسیاری از مشاغل اعمال می شود.

همچنین تردد خودروها در شهرها از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد نیز ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها