حمایت از عدالت و مقابله با ظلم رسالت طلاب بسیجی است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: طلاب بسیجی باید حمایت از عدالت و مقابله با ظلم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند تا بدین وسیله شاهد نهادینه شدن آن در جامعه باشیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در دیدار شورای بسیج طلاب استان قزوین افزود: بسیج ۲۰ میلیونی هدف‌گذاری و آینده‌نگری برای بسیج بوده که امام خمینی(ره)  آن را مطرح کردند و همه وظیفه داریم برای تحقق این هدف تلاش کنیم.
 وی تقویت روح ایمانی و انقلابی را مهم ترین ویژگی بسیجی عنوان کرد و افزود: تقویت روح ایمانی و انقلابی برای بسیجیان حرف نخست را می زند، همان گونه که سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس این مهم را با جدیت دنبال کردند و منشأ اثر شدند.
 امام جمعه قزوین با بیان اینکه فرهنگ بسیجی برگرفته از فرهنگ انبیاء است، گفت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ دین، انبیاء و ائمه اطهار(ع) را با جدیت بیشتر در فضای بسیج تبیین کنیم تا اهداف متعالی دین تحقق یابد.
این مسوول پیگیری مطالبات قرآنی را از دیگر رسالت‌ها و وظایف بسیجیان عنوان کرد و اظهار داشت: مجری مطالبات قرآنی بودن، کار اساسی یک بسیجی است و بسیجیان باید مطالبات اساسی قرآن را مورد توجه قرار داده و برای تحقق آنها تلاش کنند.
 آیت الله عابدینی اضافه کرد: بسیجی آن کسی است که در پیگیری مطالبات قرآنی، سختی‌ها ، گرفتاری‌ها و مشکلات مردم پیشتاز و پیش‌قدم باشد.
 نماینده ولی فقیه در استان قزوین اخلاص را شاخصه دیگر بسیجی بودن دانست و افزود: اخلاص وقتی با فضای طلبگی همراه شود، ارزش بیشتری پیدا می‌کند و اثرگذارتر می‌شود و طلاب بسیجی باید تلاش کنند تمام کارها را با اخلاص بالا انجام دهند.
امام جمعه قزوین گفت: برخورداری از شاخصه شجاعت در کار بسیج بسیار مهم و ضروری است و بسیجی کسی است که با شجاعت بالا از عدالت حمایت می‌کند و با ظلم به مبارزه بر می‌خیزد و هیچ موضوعی او را از حرکت در این مسیر باز نمی‌دارد.
 آیت الله عابدینی اضافه کرد: روح جهادی و ولایی بودن برای فعالیت در عرصه بسیج بسیار حایز اهمیت است و از جمله ویژگی‌هایی است که بسیجی حقیقی را متمایز می‌کند.
 نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه تحکیم مبانی دینی در بین مردم رسالت مهمی است که طلاب بسیجی بر عهده دارند، اظهار داشت: لازم است در بحران‌هایی که در جامعه پیش می‌آید دست‌گیر مردم باشیم اما در نهایت هدایت کارها باید به مردم سپرده شود و هرگز کار طلبگی را رها نکنیم.
این مسوول بصیرت بخشی را رسالت مهم بسیجیان عنوان کرد و ادامه داد: بصیرت افراد در بزنگاه‌ها مشخص می‌شود و ضروری است این شاخصه مهم را در حوزه‌ها و جامعه دنبال کنیم تا آگاهی و شناخت جامعه هر روز ارتقا یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها