باشگاه استقلال: با ایجادکنندگان حاشیه‌ها برخورد شود

تهران - ایرنا - باشگاه استقلال روز شنبه و در واکنش به اتفاقات دیدار با فولاد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه اتفاقات دیدار را در نظر بگیرید تا متوجه شوید برخی عصبانیت‌ها و حرف‌های آخر بازی ناشی از چه بوده و کاش با ایجادکنندگان این حواشی و عوامل این عصبانیت‌ها برخورد شود.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال در یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای این فصل رقابت‌های لیگ برتر فوتبال برابر فولاد خوزستان شکست خورد. در جریان این بازی که شب گذشته در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار شد، اتفاقات حاشیه‌ای زیادی رخ داد که یکی از آنها انتشار ویدئویی از «محمود فکری» سرمربی تیم فوتبال استقلال بود که با واکنش این باشگاه خوزستانی همراه بود. همین موضوع موجب شد تا باشگاه استقلال اطلاعیه‌ای را در این زمینه منتشر  کند.

در این اطلاعیه آمده است: تجربه دیدار قبلی ۲ تیم استقلال و فولاد و تکرار برخی حوادث هم در نوع خود جالب است. از همان آغاز مصاف استقلال و فولاد، نیمکت‌نشینان تیم فولاد به صورت کاملا هماهنگ به سمت داور و نیمکت تیم استقلال هجوم می‌آوردند و با فریاد زدن، فحاشی و ایجاد تنش به دنبال اهداف دیگری بودند. حتی کار به جایی رسید که در دقیقه ۲۰، سرمربی فولاد خطاب به نیمکت تیمش گفت که اگر بلد نیستید سر و صدا کنید، بروید روی سکوها بنشینید!

در ادامه آمده است: در حالی‌که ناظر بازی و داور چهارم شاهد این مسائل بودند، واکنش جالبی از خود نشان دادند. آن‌ها تنها به سمت نیمکت تیم استقلال می‌آمدند و می‌گفتند که می‌دانیم حق با شماست ولی خواهشا شما چیزی نگویید تا مشکلی ایجاد نشود. آغاز درگیری‌های اواخر بازی زمانی بود که «محمود فکری» در «کول ‌بریک» (زمان استراحت) نیمه دوم در حال بیان نکات فنی به بازیکنانش بود که عکاس تیم فولاد به آرامی نزدیک حلقه استقلالی‌ها شد تا به نوعی استراق سمع کند. در این میان «ارسلان مطهری» متوجه حضور او شد و در ادامه و پس از اعتراض فکری و سایر نیمکت‌نشینان استقلال به این عکاس، او به سمت نیمکت تیمش دوان دوان فرار کرد و در طول فرارش به سرمربی استقلال فحاشی کرد که متعاقب آن توسط ناظر بازی از زمین اخراج شد. جالب است که به یاد آوریم این عکاس پیش‌تر در ماجرای معروف به کارت به کارت محروم شده بود.

باشگاه استقلال در ادامه این بیانیه آورده است: کافی است نگاهی به دیدارها فولاد بیاندازیم تا متوجه شویم در هر بازی یک نفر از نیمکت این تیم اخراج می‌شود. ظاهرا این موضوع به یک تاکتیک برای تیم فولاد تبدیل شده است. از طرفی جالب است که تیم فولاد هفته قبل هم از داوری سود برد و در این بازی هم نیمکت‌نشینان این تیم از ثانیه آغازین در پی تحت تاثیر قرار دادن داور بودند. با اینکه «حمید رجبی»  مربی تیم فولاد با اعلام سازمان لیگ در این بازی محروم بود اما این مربی روز گذشته در مصاف با استقلال روی نیمکت تیمش نشسته بود که این امر با اعتراض مسئولان استقلال همراه بود اما مسئولان برگزاری بازی اعلام کردند محرومیت رجبی شش ماه تعلیق شده است.

در ادامه آمده است: در اواخر مصاف استقلال و فولاد، فحاشی شدید «حسین کعبی» به «مسعود ریگی» و تلاش او برای آسیب زدن جسمی به این بازیکن بی‌حاشیه، درست است که با کارت قرمز همراه شد اما مشخص نیست چرا داور به غلامی و ریگی کارت زرد نشان داد؟ ظاهرا کارت‌های اشتباه دیدار با مس رفسنجان در این بازی هم قرار بود تکرار شوند. اما این‌ها محل بحث نیستند، بلکه سوال اینجاست چرا برای یک پیروزی، باید به عملی شبیه نیمکت‌نشینان تیم فولاد در مصاف با استقلال دست زد؟ جمع همه این اتفاقات را در نظر بگیرید تا متوجه شوید برخی عصبانیت‌ها و حرف‌های آخر بازی ناشی از چه بوده و کاش با ایجاد کنندگان این حواشی و عوامل این عصبانیت‌ها برخورد شود.

استقلال این دیدار را با نتیجه ۲ بر یک به فولاد خوزستان واگذار کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =