۲۰ درصد مشترکان خانگی برق در کردستان کم‌مصرف هستند

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حال حاضر (فصل سرما) ۲۰ درصد مشترکان خانگی برق در این استان کم ‌مصرف هستند.

کوهسار رسولی‌تبار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در فصل غیرگرم، اگر مشترکان خانگی ماهانه ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در ردیف کم‌مصرف‌ها قرار گرفته و از مزایای برق رایگان بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مشترکان مشمول طرح برق امید می‌شوند، اضافه کرد: براساس این طرح، برق مشترکان کم‌مصرف رایگان محاسبه و بابت آن هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: مشترکان خانگی که از انشعاب برق استفاده کرده و به صورت فصلی و ویلایی در منطقه‌ای زندگی می‌کنند، شامل این طرح نخواهند شد.

رسولی‌تبار با بیان اینکه در فصل سرد ۲۶.۱ درصد مشترکان خانگی پرمصرف و بقیه خوش‌مصرف هستند، افزود: بهره‌مندی مشترکان از طرح برق امید، کمک بسیار خوبی است و امیدواریم با اجرای این طرح بر تعداد کم‌مصرف‌ها افزوده شود.

در حال حاضر ۶۷۲ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار بوده و ضریب نفوذ برق در شهرها ۱۰۰ درصد بوده و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها